Технології

Новий апарат відкриває еру особистих підводних човнів

Персональний транспорт в сучасному світі зайняв практично всі стихії. Якщо в минулому столітті люди насолоджувалися свободою пересування на автомобілі, то тепер, при наявності коштів і бажання, можна швидко освоїти управління власним легкомоторным літаком, вертольотом або яхтою. Лише океанське дно досі залишалося важкодоступним для індивідуальних мандрівників.

foto_cikavosti_2908.2014-015_resized

Існуючі моделі батискафів вимагають команди висококваліфікованих фахівців. Тому персональні занурення на великі глибини може собі дозволити досить обмежене коло заможних людей. Але, схоже, дуже скоро трафік в морських глибинах стане більш інтенсивним. В вересні в рамках міжнародної виставки Monaco Yacht Show 2014 компанія DeepFlight представить абсолютно новий тип підводного човна, який може відкрити еру особистих підводних човнів.

Читайте такж: Восьминіг надихає на створення підводного двигуна

У 1996 році всесвітньо відомий морський інженер Грехем Хоукс (Graham Hawkes) задався метою зробити океан більш доступним. На роботу пішло багато років, але результат повністю перевернув існуючі принципи занурення. Новий апарат використовує аеродинамічні сили замість плавучості, яка лежить в основі більшості батискафів. Іншими словами, його можна порівняти з першими літаками, які свого часу замінили повільні і незграбні повітряні кулі та дирижаблі.

У послужному списку виробника вже числяться п’ять поколінь підводних човнів. Остання розробка під назвою DeepFlight Dragon стане найбільш легким і компактним засобом для підкорення глибин. Як заявляють розробники, головною перевагою апарату є його просте інтуїтивне управління, яке дозволить кожному бажаючому після нетривалого навчання перетворитися в капітана Немо. Очікується, що новинка стане першим підводним човном, яка зацікавить не тільки власників суперяхт. Головними покупцями пристрої можуть стати компанії, зайняті в індустрії туризму. Підводні прогулянки напевно будуть користуватися великим попитом у відвідувачів морських курортів.

Важливою особливістю моделі є її позитивна плавучість. Якщо щось піде не не так і двигуни зупиниться, підводний човен самостійно підніметься на поверхню. “Цим він відрізняється від звичайних підводних апаратів, де потрібно відкривати клапани і робити їх важкими, щоб занурюватися, – каже Хоукс. – Колись давно при зануренні ручка клапана, який контролював подачу повітря, залишилася у мене в руках. При цьому батискаф продовжував тонути, і можу вам сказати, це дуже нехороше почуття”.

Нова модель важить 1800 кілограмів і має 4 метра в довжину і 2 в ширину. Вона дозволяє пілоту і одному пасажиру легко опускатися на глибину до 120 метрів. Важливою відмінністю від попередньої моделі під назвою Super Falcon стало наявність чотирьох гвинтів вертикальної тяги, які зроблять занурення і спливання більше стрімкими. При цьому апарату не потрібно ніякого баласту. Літієві акумулятори забезпечують автономну роботу протягом шести годин. А просунута технологія DeepFlight Dive Manager контролює всі важливі функції.

Читайте також: Китай планує побудувати підводний тунель до Америки

Ціна нової моделі буде трішки нижче, ніж у Super Falcon, який коштує $1,5 мільйона, що як і раніше дуже дорого. Швидше за все, Dragon стане першим підводним апаратом, який буде доступний для оренди, що подарує свободу підводних подорожей більшому числу людей. “Якщо озирнутися назад, є деяка схожість між нами і першими авіаторами, – каже Хоукс. – Ті хлопці, також як і ми, були просто закохані у свою справу, але не були повністю впевнені, як все буде розвиватися в майбутньому”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button