Екологія

Сезон розмноження деяких птахів змінився з-за глобального потепління

Сезон розмноження морських птахів в Арктиці відбувається раніше із-за підвищення температури, спричиненого зміною клімату. Про це стало відомо завдяки науковій статті співробітників біологічного факультету Інституту досліджень біорізноманіття (IRBio) та Барселонському університету.

Згідно з дослідженням, опублікованому в науковому журналі «Біологія глобальних змін», морські птахи на півночі Тихого океану починають сезон розмноження раніше, ніж інші види. Це відбувається із-за підвищення температури океану і танення льодів, що для них свідчить про настання весни.

Першим автором цього дослідження, яке присвячене аналізу 29 видів морських птахів з 36 різних місць, є представник Норвезького полярного інституту в Тромсе (Норвегія) Себастьєн Дескампс. У дослідженні також взяли участь і інші вчені з кількох інститутів і дослідних центрів Норвегії, Іспанії, Канади, Франції і США.

Арктика є одним з найбільш чутливих регіонів до впливу глобального потепління. Танення льодів і постійний ріст температур — більш високий, ніж у середньому по світу — різко змінюють структуру арктичних екосистем.

 

«Це викликає істотні зміни в умовах навколишнього середовища, які обумовлюють виживання організмів, що живуть в екстремальних широтах. Птахи, особливо морські, являють собою одну з найбільш таксономічних груп внаслідок глобального потепління і впливу діяльності людини», — зазначає Франсиско Рамірес, один з науковців, який входив в команду.

В Арктиці період часу з оптимальними умовами для розмноження морських птахів досить обмежений. Основну увагу в новому дослідженні приділяється аналізу фенологічній реакції морських птахів, і зокрема зв’язку між кліматичними факторами і репродуктивним циклом цих птахів в екстремальних широтах.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button