Наука

Грибки, що живуть в кишківнику, здатні викликати рак підшлункової залози

Американські вчені виявили, що рак підшлункової залози провокується грибами, що живуть в цьому органі. Дослідження показало, що чисельність популяції у разі захворювання збільшується в 3000 разів, проте такий вид онкології добре піддається лікуванню.

У 2019 році було діагностовано 56 тисяч осіб з раком підшлункової залози. Цей вид онкології входить в 10 найбільш поширених, проте до недавнього часу вчені не знали конкретні причини його розвитку. Нове дослідження Медичної школи Нью-Йоркського університету показало, що вся справа в грибках, що знаходяться в кишківнику. У певній ситуації вони можуть почати рухатися не по ходу транспортування речовин, а у зворотний бік. У підсумку вони опинялися в протоці підшлункової залози.

Там грибки опинялися в сприятливих умов для їх розмноження, чим вони і починали займатися. В результаті популяція цих організмів могла серйозно зрости і призвести до розвитку раку підшлункової залози. Тести показали, що різниця в концентрації грибків між здоровою і хворою людиною могла становити 3000 разів.

Найбільше при раку підшлункової залози розвивався вид Malassezia. Саме цей грибок був широко представлений в популяції і провокував розвиток онкології більше за інших. Його відсутність зменшувало розмір пухлини на 20-30%. Подібний вид раку піддається лікуванню за допомогою антигрибкових засобів, так і класичних препаратів для лікування раку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button