Здоров'я

Ще одна причина ніколи більше не їсти фастфуд

Дослідники кажуть, що небезпечні хімічні речовини ховаються у багатьох упаковках і контейнерах для фаст-фуду.

Додайте це до переліку причин, за якими трапеза не підходить для вас: згідно з новим дослідженням, папір, в який загортають фаст-фуд, може містити хімічні речовини, що викликають серйозні проблеми зі здоров’ям.

Інститут Silent Spring, Робоча група з навколишнього середовища (EWG) і Інститут політики у сфері зеленої науки спільно з дослідниками з Університету Нотр-Дам та Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA) проаналізували понад 400 упаковок та контейнерів для 27 продуктів швидкого приготування. Близько половини протестованих упаковок містили борошно, маркер фторованих сполук, відомих як пер — і поліфторалкільні речовини (PFAS).

PFAS (раніше звані PFC) роблять харчові обгортки і коробки стійкими до жиру. Попередні дослідження пов’язували вплив PFAS з проблемами безпліддя та щитовидної залози, затримками розвитку у дітей, підвищеним ризиком розвитку раку та іншими наслідками.

Подальший аналіз 20 зразків показав, що серед присутніх фторованих сполук була перфтороктанова кислота (PFOA) — довголанцюговий PFAS, який був пов’язаний з серцевими захворюваннями і в даний час виводиться з ужитку в Сполучених Штатах.

У цьому дослідженні розглядалася присутність PFAS в самих обгортках, а не в їжі, яку вони містили. Але попередні дослідження показали, що PFAS можуть також передаватися в їжу.

Дослідження показали, що довголанцюгові ПФАС можуть залишатися в організмі роками. Вони можуть накопичуватися на звалищах, коли такі продукти як харчові обгортки, викидаються. З-за цього вони можуть вилуговувати в навколишнє середовище і впливати на питну воду, кажуть автори.

Ви не зможете визначити зміст ПФАС в упаковці самостійно. Вони навіть в даний час дозволені до використання в деяких матеріалах. Тому кращий спосіб уникнути додаткової порції шкідливих речовин — це просто уникати швидкого харчування.

Дослідження було опубліковане сьогодні в журналі Environmental Science & Technology Letters. ЕРГ також опублікувала супутній звіт, в якому рекомендувала всім компаніям швидкого харчування припинити використання фторовмісних сполук у своїй упаковці, а також звернула увагу Управління з контролю за продуктами і ліками їх використання в товарах, які контактують з харчовими продуктами.

Звіт ЕРГ також припускає, що споживачі знижують свою схильність до впливу PFAS, вживаючи в їжу свіжі продукти і готуючи їжу вдома, уникаючи використання паперового посуду і не купуючи попкорн для мікрохвильової печі.

За словами Шайдер, споживачі можуть також телефонувати або писати в мережі швидкого харчування, які вони часто відвідують, повідомляючи компаніям, що їм не потрібні небезпечні фторовмісні хімічні речовини, в упаковках для харчових продуктів. І вони можуть звернути увагу на інші популярні джерела PFAS, такі як антипригарний посуд, брудовідштовхуюча килимова і меблева обробка.

Кнопка «Наверх»
Закрыть