Різне

Що краще світлодіодна або енергозберігаюча лампа?

У давні часи, для освітлення житла люди розводили вогонь. Але, як відомо, історія не зменшує хід. Пізніше, з’явилися звичні для нас свічки, якими і зараз, іноді, доводиться користуватися. Гасова лампа теж займає важливе місце в стадії суспільного прогресу. Ну і звичайно відома лампочка розжарювання! Всі ці «нововведення» використовувалися для освітлення приміщень. У постіндустріальному суспільстві на лідируючі позиції вийшли світлодіодна і енергозберігаюча лампи. Спробуємо розібратися, чому віддати перевагу!

http://www.skyled.com.ua/news/

Термін служби

Термін служби світлодіодної лампи складає близько 8 років. Це приблизно 60-100 тисяч годин. Погодьтеся, просто величезний проміжок часу! У даному пункті порівняння, світлодіодна лампа поза конкуренцією!

Значно поступається їй у часі служби енергозберігаюча лампа. Тривалість її роботи становить 3-4 роки (4000-12000 годин).

Особливості експлуатації

Світлодіодна лампа «загоряється» миттєво. Не потрібно чекати довгого «відгуку». Це значна перевага, якщо встановлювати її в туалет або ванну кімнату. Варто відзначити, що світлодіодні лампи майже не нагріваються. Вони повністю пожежобезпечні.

Тривалість розігрівання енергозберігаючої лампи складає близько 1 хвилини. Що не є добре. З іншого боку, якщо Вам нікуди поспішати, то проблемою це не буде. Так само, як і світлодіодні лампи, енергозберігаючі відрізняються невисоким рівнем «нагріву».

Безпека для здоров’я

Світлодіодні лампи є найбезпечнішими у використанні. Вони не містять шкідливих компонентів і повністю нешкідливі для здоров’я. Енергозберігаючі лампи містять ртуть. Доведено, що вони не можуть нашкодити здоров’ю споживача, але якийсь психологічний бар’єр при покупці відчувається.

Реакція на перепади електрики

Світлодіодна лампа буде прекрасно працювати і при зниженій електроенергії в мережі. Їй не страшні перепади напруги. Інший момент, що при постійних «скачках», її термін служби скоротиться приблизно на 25%. Енергозберігаючі лампи можуть просто відмовитися працювати при зниженій електроенергії в мережі. Тут нічого не вдієш.

Енергоефективність

Світловіддача у світлодіодних ламп становить 100-150 Лм \ Вт при цьому споживана потужність становить приблизно 108,9 кВт \ год (на добу при 12 годинній роботі). Тому ствітлодіоди популярні для різноманітних форм освітлення – стрічки, модулі  та інші комбінації, детальну інформацію про новинки ви можете знайти на http://www.skyled.com.ua/news/.

Енергозберігаючі лампи дещо поступаються свої конкурентам. Їх показники коливаються в межах 60 – 80 Лм \ Вт, споживана потужність 243, 9 кВт \ год (на добу при 12 годинній роботі).

Отже, можна зробити висновок, що витрати на електроенергію у енергозберігаючої лампи значно вищі ніж у світлодіодної конкурентки.

Ціна

Ось і настав момент істини! При всіх незаперечних перевагах світлодіодної лампи, прийшов час визначити її головний мінус. Ціна на неї становить від 100 до 600 грн. Не кожному по кишені такі витрати!

Енергозберігаюча лампа має демократичну ціну. Вартість покупки всього 35-60 грн..


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button