Людина

Що скорочує ризик розвитку діабету?

Багато з нас знають, що домашні страви часто найсмачніші, але тепер американські вчені з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я довели, що вони також можуть бути і корисними. Зокрема, було встановлено, що домашня їжа може скоротити ризик розвитку діабету 2 типу.

92cf243ab24bb8b3f403f71a0aaf870d

Люди, які їли саморобні обіди та вечері кожен день, мали на 13% нижчий ризик розвитку діабету в порівнянні з людьми, які готували менше шести страв на тиждень самостійно. Це пов’язано з тим, що приготування їжі в домашніх умовах допомагає людям підтримувати нормальну вагу, і вони набагато рідше вживають солодкі, жирні і оброблені продукти швидкого харчування, кажуть експерти.

У свою чергу, підтримання здорової ваги знижує ризик розвитку діабету 2 типу. Згідно зі статистикою, кількість людей з цим захворюванням зросла в 2 рази з 1996 року, і пацієнти з таким діагнозом в 5 разів більше схильні до розвитку хвороб серця або інсульту. Діабет підвищує ризик сліпоти і необхідності ампутації ніг.

В ході двох 36-річних досліджень вчені проаналізували обіди та вечері майже 100000 учасників (58000 жінок і 41000 чоловіків). Жоден з випробуваних не мав діабету, серцево-судинних захворювань або раку на момент початку дослідження. Було встановлено, що вживання домашньої їжі було пов’язано з меншим збільшенням ваги протягом 8 років, що, в свою чергу, знижувало ймовірність розвитку діабету.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть