Людина

Чим небезпечне розлучення для здоров’я чоловіка?

Як видно з недавніх досліджень, розлучення може залишити не тільки розбитим серце чоловіка, але і привести до реальних проблем зі здоров’ям. Опинившись без соціальної підтримки, сильна стать все частіше впадає в депресію, топить горе в пляшці, пробує наркотики і навіть зводить рахунки з життям. Сьогодні звучить заклик негайно ” приступити до додаткових досліджень руйнуючих наслідків розірваних стосунків на чоловічому здоров’ї “. Набирає обертів і практика направляти розлучених до терапевтів для діагностування їх стану.

rozvid

Американські дослідники заявили, що неодружені і розведені чоловіки думають про суїцид набагато частіше, ніж одружені. Крім того, через свою схильність до більш ризикованої поведінки, чоловіки без сім’ї своїми вчинками іноді заводять себе прямо в могилу. У журналі “Men’s Health” з’явилася стаття, де лікарям рекомендується звертати особливу увагу на представників сильної статі, які пережили розлучення у своєму житті.

Д -р Даніель Фелікс (Daniel Felix) з Університету штату Небраска (University of Nebraska) провів свої дослідження і прийшов до схожого висновку. Він вважає, що медпрацівники зобов’язані визнавати, що розлучення тягне за собою серйозні проблеми зі здоров’ям. Фелікс сконцентрувався у своїй роботі на разі 45 -річного білого чоловіка, “який пережив важке розлучення”. Ця людина звернулася за допомогою до свого сімейного лікаря, твердячи, що в перше за десять років почав відчувати проблеми зі сном. Крім поганого сну, його також мучили постійні болі в животі.

Чоловік зізнався, що після розлучення почав випивати по шість банок пива щодня, поступово зненавидів свою роботу менеджера в місцевому банку і зрозумів, що його постійно дратують його колеги по роботі і його начальник. Він вже не міг бачитися зі своїми дітьми, коли хотів, і повинен був виплачувати солідні аліменти. Крім того, він страждав через те, що після розлучення дружина “забрала” всіх спільних друзів і знайомих. Психоаналітики часто рядять чоловікам не залишатися самим, а знайти собі другу половинку. Звичайно, якщо причиною розлучення стала друга жінка, як от у відносинах Путіна – Кабаєва, твердить , тоді сам процес не має таких руйнівних наслідків для чоловіка.

Цей бідолаха пройшов обстеження, яке показало, що з його здоров’ям не сталося нічого особливого, хіба що злегка збільшилася печінка, і слід було б попрацювати над надмірною вагою. Його фізичне нездужання і доклінічну депресію списали на тривогу і стрес, пов’язаних з його розлученням. Після низки подібних випадків дослідники стали доводити до відома лікарів, що часто лікувати хвороби розлучених чоловіків необхідно, беручи в розрахунок психологічні наслідки їхнього розлучення.

Замість того щоб прописувати жменю таблеток таким пацієнтам, доктора повинні допомогти налагодити режим харчування, рекомендувати фізичні вправи і достатню кількість сну. Крім того, хороший лікар зобов’язаний відправити чоловіка на подальші консультаціі до фахівців, до психіатра чи запропонувати вступити в групу підтримки для розлучених. Лікар повинен також визначити, чи варто пацієнтові подумати про програму реабілітації від наркотичної або алкогольної залежності.

Професор Корнельського університету (Cornell University) і президент Міжнародного товариства чоловічого здоров’я Рідван Шабсай (Ridwan Shabsigh) сказав: “Поширена думка, в тому числі в багатьох культурах та ЗМІ, що справжні чоловіки – жорсткі, стійкі і менш вразливі до психологічних травм, ніж жінки. Факт в тому, що чоловіки дуже серйозно страждають від психологічних травм і негативних подій в житті, як розлучення, банкрутство, і важка втрата”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button