Різні цікавинки

Що таке акумулятор холоду?

foto_cikavosti_26.09.2014-04Почнемо з відомого прислів’я: готуй сани влітку, а воза – взимку. Це прислів’я про те, що про вирішення будь-яких проблем варто турбуватися заздалегідь, а не тоді, коли вони повстають “у повний зріст”.

Основним завданням України є забезпечення енергонезалежності. Це питання вже не економічне, а питання безпеки і існування держави. Відомо, що енергетичний шантаж став основною зброєю проти незалежності держави та її руху до демократії і євроінтеграції.

Щодня ми чуємо про необхідність економії енергії та тепла. Але сьогодні ми повинні згадати, що на виробнитцво холоду також витрачається дуже багато енергії. Більше того, аналіз показує, що на багатьох підприємствах витрати на роботу холодильного обладнання набагато перевищують інші енерговитрати. Наприклад, в продовольчих магазинах чи складах. А іноді витрати електроенергії на роботу холодильника та кондиціонера навіть в побуті перевищують витрати на інше обладнання.

Ці дані свідчать про те, що проектувальникам і експлуатантам потрібно активно шукати ефективні засоби зниження витрат електроенергії та підвищення ресурсу використання в холодильному обладнанні. Один з таких методів та засобів економії – правильно змонтований бак аккумулятор холодной воды та правильна його експлуатація.

Акумулятори холоду або холодоаккумулятори застосовують для:

-зглажування пікових навантажень;
-продовження строку служби компресора;
-зглажування температурних коливань.

Як влаштований, наприклад, бак акумулятор холодної води та як він монтується?

Холодоаккумулятори високої надійності – це герметичні теплообмінні теплоізольовані посудини, виготовлені найчастіше зі сталі, що мають також корозійностійке покриття. Вітчизняним виробником таких баків є підприємство “Теплобак”. При проектуванні та виробництві враховується необхідність корозійної стійкості виробу, а також його технічні характеристики, які повинні бути відповідними до холодопродуктивності системи, в якій монтуються.

З використанням холодоакумулятора в холодильних системах забезпечується можливість зниження навантаження на компресор на піках, а також в режимі частих пусків та зупинок. Акумулятор холоду забезпечить зменшення навантаження при нерівномірних добових навантаженнях, а також збільшення об’єму гідравлічного контуру холодильної машини. Це дозволяє зменшити кількість пусків і стопів обладнання.

Відомо, що найбільше навантаження та спрацювання електричних двигунів, насосів, компресорів та іншого електричного і холодильного обладнання відбувається саме в моменти пуску та зупинки, тобто змін режиму. А відбувається пуск і стоп тоді, коли датчики системи вловлять момент зміни температури і виходу її поза встановлені рамки. Холодоакумулятор дозволяє збільшити час перебування режиму у встановлених рамках, а отже, не буде потреби в частих пусках, що зменшує витрати енергії і спрацювання дорогого обладнання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button