Різне

Цікаві факти про жіночу репродуктивну систему

Чи знають жінки точну дату зачаття їхньої дитини? Чи існує точка G? Які засоби гігієни використовували стародавні жінки під час критичних днів? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете нижче. Дізнайтеся цікаві факти про життя жінки та жіночого організму!

 

1.Мультфільми Діснея вчили школярів анатомії

Чи знаєте ви, у фільмі який кінокомпанії вперше прозвучало слово “піхва”? Вперше це слово прозвучало в мультфільмі Волта Діснея в 1946 році. Мультфільм оповідав про менструації у жінок і був призначений для шкільних уроків. У мультику розповідалося, що таке менструація, від чого вона відбувається. Завдяки цьому посібнику, школярки дізналися про те, як вести себе під час менструації, аж до того “як уникати запорів” і “не шкодувати себе” під час критичних днів.

2. Розмови про критичні дні зближують жінок

Недавнє дослідження показало: розмовляючи про менструації і ділячись власним досвідом з цього приводу, жінки починають відчувати більш тісний зв’язок один з одним. Особливо це стосується тих жінок, які виховувалися в культурах, де менструація вважається чимось “брудним” і навіть “ганебним”. Жінки з таким вихованням соромляться свого стану під час критичних днів, тому, ділячись своїм досвідом з іншою жінкою, вони відчувають, що діляться чимось дуже інтимним.

3. Чим тільки не користувалися жінки в критичні дні!

Сучасні жінки можуть вибирати, чим користуватися під час менструації. Жінка може користуватися прокладками, тампонами, спеціальними “капами” промислового виробництва. При бажанні вона може використовувати все це одночасно. Однак, в минулому, коли не було такої великої кількості гігієнічних засобів, жінкам доводилося проявляти винахідливість під час менструації. Згідно з книгою Еліcи Стейн (Elissa Stain) «Flow: The Cultural Story of Menstruation”, під час критичних днів древні єгиптянки користувалися розм’якшеним папірусом, а мешканки Стародавньої Греції – шматком дерева, загорнутим тканиною. Мешканки стародавньої Японії використовували папір. Пізніше використовувалися різні види абсорбуючій тканини і спеціальні бандажі.

4. Встановити дату зачаття не так то просто

Звучить досить таки дивно, але це факт: жінка вважається вагітної ще до зачаття. Як таке може бути? Вся справа в тому, що лікарі відраховують термін вагітності, починаючи від першого дня останньої менструації. Природно, у перший день менструації, яка передувала вагітності, жінка не могла бути вагітною, чому ж використовується така дивна точка відліку? Справа в тому, що в більшості випадків, жінка не може точно назвати день зачаття. Проте, жінка може запам’ятати дату останньої менструації. Момент зачаття неможливо зафіксувати, і підтвердити вагітність неможливо до тих пір, поки ембріон не імплантується в матку. Це необхідно врахувати при використанні домашніх тестів на вагітність – не намагайтеся використовувати тест раніше двох тижнів після передбачуваного зачаття.

5. Дві матки у однієї жінки – таке теж буває!

Таке зустрічається дуже рідко, але все-таки зустрічається! Деякі жінки народжуються не з однією, а з двома матками! Роздвоєння відбувається, коли в ембріона формується репродуктивна система. Матка у дівчаток формується з двох трубок, які з’єднуються і потім стають єдиним органом. Однак, іноді трапляється так, що трубки не з’єднуються і кожна з них перетворюється в окрему матку. Цікаво, що не тільки матка може роздвоїтися. Зустрічаються випадки, коли дівчинка народжується з двома піхвами. Зазвичай цей стан не супроводжується жодними особливими симптомами, проте, іноді незвичайні менструальні кровотечі або проблеми з зачаттям, можуть змусити замислитися про те, що присутня якась проблема.

6. Точка G – існує?

Схоже, що точка G – особливо чутлива до сексуальної стимуляції область у піхву – найзагадковіша частина жіночого організму. Багато жінок запевняють, що відчувають особливо інтенсивний оргазм при стимуляції цієї точки, однак, при цьому, учені до цих пір не впевнені в існуванні цього феномена. Зовсім недавно хірург з Флориди на ім’я Адам Острженскі (Adam Ostrzenski) повідомив, що виявив при розтині трупа 83-річної жінки ту саму точку G, яка складається з еректильної тканини. Однак, інші вчені вважають, що знахідка цілком могла виявитися чимось іншим – як внутрішнім продовженням клітора, так і який-небудь залозою. Крім того, невідомо, відчувала чи коли-небудь ця жінка вагінальний оргазм. Загалом, до сих пір вченим не вдалося знайти вагомих доказів наявності цієї самої точки. Втім, її відсутність також не доведено.

7. Значення дівочої пліви сильно перебільшено

Навколо жіночої дівочої пліви багато метушні й розмов, хоча, насправді, ця зведена в культ частина жіночого організму являє собою всього лише невеликий шматочок еластичної тканини, що прикриває вхід у піхву. Вона може розірватися як під час першого статевого акту, так і під час іншого проникнення. Крім того, вона може просто злегка надірватися або зовсім залишитися неушкодженою. Іншими словами, наявність дівочої пліви не говорить про те, що у жінки ніколи не було сексу, і, навпаки, відсутність дівочої пліви не говорить про те, що у жінки вже був секс. Між іншим, в рідкісних випадках (приблизно один на 2000 новонароджених), дівчатка народжуються з суцільною дівочої плівою, без єдиного отвору, крізь яке в майбутньому могла б протікати менструальна кров. У таких випадках необхідно хірургічне втручання.

8. У піхві присутнє кисле середовище

У здорової жінки в піхві присутнє  кисле середовище – близько 4.5 ph. Рівень кислотності піхви можна порівняти з рівнем кислотності пива або помідорів. Кисле середовище в піхві створюється особливими мікроорганізмами, наприклад  лактобактеріями. Лактобактерії відносяться до групи молочнокислих бактерій, які превалюють у жіночому піхву. Ці бактерії відносяться до розряду “хороших” або “корисних” бактерій. Кислотне середовище, створюване цими бактеріями, перешкоджає розмноженню патогенних мікробів.

9. Матка неймовірно еластична

Матка здорової не вагітної жінки – невеликий орган, довжина якого складає приблизно 7.5 см у висоту і 5 см в ширину. Однак, під час вагітності цей орган зазнає значних змін. До середини вагітності (20 тижнів) матка досягає рівня пупка. До 36 тижня вагітності вершина матки досягає нижньої частини грудної клітки.

10. Леонардо да Вінчі майже нічого не знав про внутрішню будову жінки

Леонардо да Вінчі був справжнім генієм. Крім фресок, скульптур та інших творів, він залишив після себе величезну кількість анатомічних малюнків. Більшість з них вражає винятковою точністю, проте, судячи по малюнках Великого Леонардо, учений мав слабке уявлення про жіночу репродуктивну систему. За словами клінічного анатома Петера Абрахамса (Peter Abrahams) з Уорікського Університету (Warwick University), Леонардо да Вінчі абсолютно неправильно зображував матку. Жіноча матка на його малюнках більше схожа на матку тварин. Вчений припускає, що у Леонардо да Вінчі не було можливості досліджувати жіноче тіло, і тому, він користувався знаннями, які отримав, розтинаючи тварин.

Натхнення: www.livescience.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button