Різне

Що таке GPS-моніторинг автомобіля?

Супутниковий моніторинг транспорту – це система моніторингу переміщення транспорту і будь-яких інших рухомих об’єктів за допомогою систем супутникової навігації, технологій стільникового або радіозв’язку, комп’ютерів і цифрових карт.

Що таке GPS-моніторинг автомобіля?

GPS-моніторинг – це різновид супутникового моніторингу, заснований на використанні американської системи супутників GPS. Згідно з цим визначенням слід відрізняти GPS- моніторинг від ГЛОНАСС – моніторингу з використанням російської системи супутників ГЛОНАСС. Саме таку супутникову систему контролю транспорту використовують у .

Для GPS-моніторингу транспортних засобів необхідний спеціальний прилад – автомобільний трекер, який встановлюється на автомобіль для відстежування його переміщення та місця розташування. Як правило трекер визначає місце розташування, приймаючи сигнали GPS, і відправляє дані на сервер в мережі Інтернет за допомогою GPRS.

Типова схема GPS-моніторингу має три складові: встановлені на автомобілі термінали, сервер і клієнтські робочі місця. Термінали представляють собою GPS-трекери, які містять модулі GPS і стільникового зв’язку. На сервері встановлюється спеціалізоване ПО для підтримки пов’язаних з моніторингом бізнес -процесів. На відміну від клієнтських робочих місць, сервер завжди включений. Саме на ньому збираються дані про маршрути. Сервер підтримує цілісність інформації, її актуальність і резервування.

Залежно від галузі використання, GPS-моніторинг прийнято ділити на два основних види:

По-перше, це навігаційні системи, відомі як трекери для стеження за пересуванням транспорту. Крім приладів місцевої навігації, які вказують водіям розташування транспортного засобу на момент запиту, а також маршрут пересування до зазначеної точки, на сьогоднішній день існують пристрої моніторингу, які показують диспетчеру місцезнаходження автомобіля.

Такі прилади прості в управлінні і працюють за прикладом чорних ящиків для літаків. З їх допомогою фіксується вся інформація про рух об’єкта. При цьому, інформація може моментально передаватися на комп’ютер диспетчера або вилучатись пізніше, коли в цьому з’явиться необхідність. Навігатори нового покоління мають широкі функціональні можливості: вони мають велику кількість зовнішніх і внутрішніх датчиків, за допомогою яких записується і зберігається інформація.

По-друге, це персональні трекери. Основна функція таких приладів полягає у визначенні місця розташування об’єкта за допомогою супутникового зв’язку. У цьому випадку, всі дані потрапляють на єдиний сервер. Такі прилади мають функцію голосового управління, доступну декільком користувачам.

Трекер застосовується для визначення місцезнаходження автомобілів та інших транспортних засобів, людей, тварин, будь-яких інших об’єктів. Пристрій регулярно фіксує нові дані і передає їх на централізований сервер. Передача даних відбувається за допомогою супутникового або стільникового зв’язку, модему, радіозв’язку або за допомогою спеціального програмного забезпечення, встановленого на комп’ютері користувача.

Збереження даних на сервері забезпечується за рахунок використання пароля. Таким чином, користувач в будь-який час може зайти в свій особистий кабінет для того, щоб змінити настройки або переглянути збережені дані. Пересування об’єкта фіксуються в режимі реального часу або після повернення транспортного засобу на базу.

Контроль за параметрами автомобіля стосується не тільки його місцезнаходження, але також кількості витраченого палива, обсягу бензину в баку, температури внутрішніх механізмів. Навігаційні системи включають в себе не тільки моніторинг транспорту, а й контроль над пересуванням людей і тварин. Навігатори використовуються для відстеження пересування торгових представників і особистих водіїв.

У деяких випадках, коли трапляється дорожньо-транспортна пригода, водій автомобіля, на якому встановлена ??моніторингова система, може довести свою невинність, звернувшись до бази даних.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button