Різне

Методи підбору персоналу: п’ять рекомендацій

HR-менеджер постійно стикається з пошуком співробітників. Терміново потрібен фахівець в новий підрозділ або начальник відділу пішов у вільне плавання, потрібен працівник на зміну співробітниці в декреті.
Огляд технік підбору персоналу – в цьому матеріалі.

З цієї статті ви дізнаєтесь:

 • як визначити найбільш підходящі методи підбору персоналу;
 • як варіювати способи і методи підбору персоналу.

24-02-15-foto-600x292-1

Методи підбору персоналу в залежності від типу необхідних фахівців

Сучасні методи підбору персоналу можна умовно розділити на дві групи: масовий підбір персоналу і executive search. У першому випадку компанії потрібно терміново набрати велику кількість працівників. Вакансії, як правило, однотипні. Це може бути обслуговуючий персонал, виробничники, продавці, яких цікавлять вакансии и работа в Лобне – залежно від профілю компанії. Потреба в масовому підборі персоналу з’являється у організації в трьох випадках:

 • старт роботи компанії (виробництва, торгової точки) або відкриття нової філії;
 • проектна робота, коли в організації потрібні працівники одного профілю для проведення заходу, акції або сезонної зайнятості;
 • при високій плинності персоналу або через зростання підприємства.

Методи підбору персоналу високої кваліфікації, керуючої ланки умовно об’єднують поняттям executive search. Це можуть бути позиції рівня як начальника відділу, так і генерального директора. Від цих кандидатів залежить успіх компанії, в них концентрується потенціал розвитку організації. Тому рекрутер використовує метод прямого пошуку персоналу, за конкретним запитом, з урахуванням всіх особливостей позиції і характеристик (як професійних, так і особистісних) фахівця, здатного впоратися з запропонованою роботою.

Методи підбору та відбору персоналу: п’ять головних рекомендацій

Способи та методи підбору персоналу кожен HR-менеджер вибирає сам. Комусь зручніше розпочати з ближнього кола (бізнес-контактів, власної бази резюме, знайомств і зв’язків), хтось використовує мережеві канали пошуку персоналу (публікації в соціальних мережах і сервісах). Рекомендуємо основні методи підбору персоналу, які підійдуть для закриття позицій на рівні середньої ланки:

1. Для початку використовуйте внутрішній пошук персоналу – розмістіть інформацію про вакансії в інтернеті або на відповідному розділі сайту компанії. Попросіть керівника відповідного відділу порекомендувати вам кандидата на посаду. Можна влаштувати конкурсний відбір на вакансію. Використовуйте всі ваші ресурси і джерела пошуку персоналу. Можливо, в одній з ваших філій є необхідний фахівець. Перевагу на користь закриття вакансій співробітниками з числа вашого штату позитивно впливає на мотивацію персоналу. Працівники бачать, що їхні старання виправдані, компанія заохочує зростання, зауважує талановитих і всіляко просуває їх. Це так звані психологічні методи підбору персоналу, так як з їх допомогою досягаються непрямі мети. Наприклад, мотивація співробітників.

2. Якщо внутрішній пошук не дав результатів, можна застосовувати такі методи підбору та відбору персоналу:

 • пошук серед співробітників кадрового резерву;
 • пошук по банку резюме претендентів, які розглядали вашу компанію в якості бажаного місця роботи.

Якщо потрібен фахівець вузького профілю, напевно вони зможуть порекомендувати когось зі своїх знайомих, якщо самі не зможуть розглянути вашу пропозицію.

3. Наступним етапом у вашій технології підбору персоналу можуть стати відкриті джерела. Буває так, що у менеджера з персоналу не все виходить при пошуку фахівців. Не обмежуйтеся пасивним розміщенням вакансії на одному з сайтів з пошуку роботи. При пошуку резюме кандидатів з важливими для вас навичками і спеціалізацією спробуйте змістити акцент з технічної назви посади на інші, часом більш значимі елементи. Використовуйте такі методи підбору і оцінки персоналу, як:

 • пошук серед резюме назв компаній, якщо не прямих конкурентів, то організацій зі схожою специфікою;
 • пошук серед резюме кандидатів з профільним для вас освітою;
 • варіювання формулювань для вашої вакантної позиції.

4. Щоб прискорити процес пошуку або зібрати широкий пул кандидатів, звертайтеся до всіх каналів пошуку персоналу. Наприклад, одночасно з відкритими джерелами, ви можете використовувати такі нетрадиційні методи підбору персоналу, як соціальні мережі:

 • профільні групи в LinkedIN, Facebook;
 • публікації новин про вакансії в галузевих спільнотах.

Якщо ви підшукуйте собі колегу в HR-відділ, не забувайте поділитися записом на вашій сторінці.

5. У разі, якщо довгий час не виходить закрити вакансію своїми силами, можна звернутися до зовнішнього пошуку персоналу – послуг кадрових агентств. Але, як правило, якщо мова не йде про виняткову позицію, технології пошуку персоналу і джерела, доступні стороннім рекрутерам, не відрізняються від відомих вам.

Основні методи підбору персоналу

Обговорюємо докладніше основні способи вивчення ринку праці в пошуках потрібного фахівця. Перерахуємо методи підбору персоналу.

Скринінг – «поверхневий підбір». При пошуку кандидатів в цьому випадку орієнтуються на узагальнені вимоги (сфера або галузь, освіта, досвід роботи, кваліфікація). Дозволяє зібрати максимальну кількість резюме, з яких потім і відбирають відповідного фахівця.

Використання ділових контактів також називають general recruitment. У фахівців, які профілюють на підборі персоналу, за роки роботи може утворитися ціла база даних, тісні контакти в бізнес-колах, що допомагає при закритті вакансій.

Хедхантинг – прямий пошук персоналу. До «полюванні» на конкретного менеджера вдаються зазвичай, коли потрібен фахівець з чітко заданими навичками, а на ринку праці такого не знайти. У цих кандидатів зазвичай дуже високий рівень позиції, і звичайною публікацією вакансії їхню увагу не привернути. Їх можна тільки переманити.

Нетрадиційні методи підбору персоналу включають в себе, перш за все, методи просування HR-бренду. За рахунок позитивного іміджу компанії як роботодавця багатьом організаціям вдається легко закривати вакансії. Як зробити так, щоб кращі співробітники хотіли у вас працювати? Участь у галузевих конференціях, HR-заходах, самітах, форумах робить компанію відомою на ринку праці, створює належний рівень довіри здобувачів. Це також ефективні методи підбору персоналу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button