Здоров'я

Що таке кропив’янка? Симптоми.

jak-likuvaty-krapyvnyciuКому незнайома кропив’янка? У наші дні, на жаль напевно, кожному, бо практично у кожної людини, хоч раз в житті, виникало роздратування шкіри на той чи інший фактор. А ось, що таке кропив’янка з погляду медицини і як її лікувати – це знає далеко не кожен. Отже, кропив’янка – реакція організму людини на подразнення. Говорячи простою мовою, це прояв алергії, що характеризується висипаннями на шкірі та слизовій у вигляді пухирів.

Спровокувати кропив’янку можуть будь-які речовини: лікарські препарати, пилок рослин, пил, шерсть тварин, продукти харчування, холод, сонце і т.д. Розібратися, що стало причиною прояви алергії, вкрай складно. Якщо висипання з’явилися після застосування нового мила, крему, після прогулянки по лісі або прийому ліків, які раніше не застосовувалися, то у вас є шанс самостійно знайти «винуватця». Однак у більшості випадків, внести ясність у те, що відбувається допомагають результати спеціальних аналізів та поради спеціаліста, якого ви зможете знайти з допомогою порталу http://doc.ua/.

Симптоми: при кропивниці на шкірі з’являються характерні висипання у вигляді набряклих пухирів рожево-червоного кольору. Вони виступають над поверхнею шкіри, досить щільні при обмацуванні. Діаметр може бути від декількох міліметрів до декількох сантиметрів. Деякі пухирі зливаються з сусідніми, утворюючи єдину пляму. Для кропив’янки характерне раптове закінчення, як і початок. Звичайно ж, сама по собі вона не пройде, вона зникає в результаті правильного лікування.

Кропивниця може бути гостра, хронічна і фізична. Гостра форма викликається укусами комах, новими видами продуктів, напоями, лікарськими препаратами. Гостру кропивницю можна охарактеризувати раптовим початком, разом з висипаннями на шкірі з’являється свербіж. Висип триває кілька годин, старі пухирі світлішають, з’являються нові з більш яскравим забарвленням. Якщо не почати терапію, висипання можуть тривати кілька днів. Хворий відчуває відтік кінцівок, слизової, може з’явитися озноб, температура, слабкість. Небезпека гострої кропив’янки полягає в можливості набряку Квінке. Гігантська кропив’янка охоплює великі ділянки, шкіра стає світло-рожевого або білого кольору, ущільнюється. Виникнення набряку в області гортані може привести до задухи. Якщо ви помітили перераховані вище симптоми, терміново прийміть антигістамінні препарати і зверніться до лікаря.

Хронічна кропив’янка з’являється в результаті неправильної роботи деяких внутрішніх органів. Хронічні інфекції, порушення в роботі печінки, шлунка провокують появу пухирів на різних ділянках тіла, слабкість, підвищення температури, набряк. Після загострення настає ремісія.

Рідше за інших зустрічається фізична кропив’янка, вона може бути викликана холодом, світлом, сонячними променями. Сонячна кропив’янка спостерігається у людей – в основному у жінок, із захворюванням печінки, з не сприйняттям ультрафіолетових променів. Хвороба загострюється в теплу пору року: навесні і влітку. На руках, шиї та обличчі з’являються червоні, сверблячі плями. Набряки можуть викликати порушення роботи серця, дихання.

Лікування: головна складова успіху в лікуванні кропив’янки – встановити причину її виникнення. При лікуванні гострої кропив’янки призначають дієти, що виключають продукти, які можуть провокувати алергію. Лікар обов’язково виключить з вашого раціону: шоколад, цитрусові, соління, копчення, прянощі, спеції, консерви, газовані напої, яйця. На прилавках аптек безліч антигістамінних препаратів, вибрати відповідний допоможе лікар. Будьте здорові!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button