Різні цікавинки

Що таке топозйомка, і навіщо вона потрібна?

GEO-211_250Топографічна зйомка представляє собою цілий комплекс геодезичних робіт, які дозволяють в результаті створити топографічну карту, чіткий план або отримати інформацію про місцевість в іншій формі.

Методи виробництва топографічної зйомки підрозділяються на кілька видів:

Наземна. Найдоступніша, але трудомістка і тривала зйомка, для виконання якої використовуються геодезичні прилади: тахеометр, нівелір, теодоліт, мірні стрічки тощо. За допомогою даного обладнання вимірюються кути, відстані і перепади висот певної ділянки земної поверхні.

Аерофотозйомка. Проводиться за допомогою спеціалізованого фотоапарата, встановленого на літаку, вертольоті або іншому літальному апараті, можливо і безпілотному. Висота зйомки варіюється в діапазоні від сотні метрів до десятків кілометрів і відображає в першу чергу стан рельєфу.

Космічна. Порівняно недавно з’явилися унікальні геодезичні GPS супутники, що передають знімки на землю і дозволяють поєднувати розрахунки з комп’ютером. Завдяки цьому топографічна зйомка стала справою простою, швидкою і точною, на відміну від примітивного наземного способу, що вимагає досить багато зусиль і при якому ймовірність похибок дуже велика.

При використанні відразу двох і більше способів топозйомки називають комбінованою. Очевидно, що вона найбільш інформативна, хоча і http://atlantgeo.ru/ більша, оскільки надає відомості відразу за всіма характеристиками. Топографічна зйомка земельної ділянки на сьогоднішній день вкрай популярна і затребувана. Це основа основ геодезичних робіт, без яких неможливо випустити у світ жоден законний проект. Топозйомка необхідна для того, щоб скласти план місцевості, виконати будівельні креслення і вибрати оптимальне рішення ландшафтного дизайну. Кожен, хто збирається побудувати великий будинок, або звести розкішний сад, повинен приступити до втілення своєї мрії виключно тільки після результатів топографічної зйомки.

І наостанок трохи історії. Перші згадки про використання топознімання датуються 15 століттям. Славні жителі Імперії Інків вже тоді приступали до будівництва попередньо спланувавши місцевість.

У 16 столітті топографічну зйомку стали несміливо застосовувати для картографії, а в 18 столітті почався справжній розквіт, зумовлений науковими розробками в даній області. Семимильні кроки у розвитку дозволили в 1910 році виробити першу аероповітряну топозйомку, і вже в 1960 – космічну, за допомогою супутника GPS.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button