Різне

Цікаві факти про сон

Цікаві факти про сонВи коли-небудь замислювалися над тим, чому ми забуваємо сни після пробудження, чи бачать сни маленькі діти або що сниться сліпим людям? Пропонуємо вам підбірку цікавих фактів про сон, в яких ви знайдете відповіді на ці та багато інших питань.

1. Пізня вечеря – жахлива ніч.

Дорослим кошмари сняться набагато рідше, ніж дітям, проте деякі фактори можуть змусити і дорослу людину прокинутися в холодному поту. Ряд медикаментів, стрес, депресія і пізня вечеря погіршують метаболізм і можуть стати причиною страшних снів. Наповнений шлунок змушує мозок думати, що ви зовсім не збираєтеся спати, адже треба ж якось використовувати отриману енергію. Як результат, активність мозку не зменшується, що часто викликає не дуже приємні сновидіння.

2. Сни сняться нам всю ніч

Раніше вважалося, що людині сняться сни тільки під час REM-фази (глибокої фази) сну. Однак в ході недавніх досліджень вчені виявили, що протягом всього сну людина бачить різні сюжети, просто під час глибокої фази вони стають більш логічними. Але навіть абсурдні і нелогічні картинки в інші періоди уві сні нам здаються реальними.

3. Сліпим людям теж сняться сни

Сліпі люди теж бачать сни, тільки їх сновидіння являють собою не низку зорових образів, а набір відчуттів: звукових, дотикових, нюхових.

4. Сни можна бачити і наяву

Результати досліджень, проведених фахівцями з університету Санта Круз, показали, що для того щоб бачити сни людині зовсім необов’язково спати. За певних умов мозок здатний відгороджуватися від зовнішніх подразників і бачити сновидіння, перебуваючи при цьому в стані бойової готовності.

5. На сон впливають запахи

Чотири роки тому німецькі фахівці довели, що запахи можуть впливати на наші сновидіння. Якщо спляча людина відчуває неприємний запах, то сон теж стає неприємним, і навпаки.

6. Сни дорослішають разом з людиною

Дітям сни починають снитися ще до народження. Чим менша дитина, тим примітивніший зміст його сновидінь. Більш комплексними і цікавими сни стають років в 7-10, з віком вони все більше ускладнюються.

7. Ми бачимо сни як фільм

Вчені простежили за рухом очей людини під час сну. Виявляється, що незважаючи на те, що ми зазвичай є дійовими особами своїх снів, найчастіше ми їх дивимося зі сторони, як який-небудь відеофільм.

8. Сон – кращі ліки від депресії

Для повноцінного життя наш мозок потребує сну. Не дарма кажуть: “ранок вечора мудріший”. Для людей, що знаходяться в депресії, сон може виявитися більш цілющим, ніж новомодні дихальні гімнастики та дорогі медикаменти.

9. Організм працює під час сну

Під час глибокої фази сну (REM-сну) в найбільший розпал сновидіння дихання частішає, серце починає битися швидше, м’язи напружуються, і якщо не вважати відносно нерухомих, закритих очей, то організм в принципі поводиться так, як під час неспання.

10. Зовнішні подразники «вливаються» в сон

Слух під час сну працює так само, як і під час неспання, і очі через закриті повіки продовжують вловлювати світло. При цьому мозок коригує сюжет сновидіння в залежності від зовнішніх подразників. Наприклад, звук проїждаючої під вікном машини уві сні може бути інтерпретований як гарчання тигра, а включена лампочка перетвориться на НЛО.

11. Ми забуваємо до 99% снів

Часом нам сняться настільки дивовижні і приголомшливі сни, що ми запам’ятовуємо їх надовго. Але, як правило, більшість снів 95-99% безслідно зникають з нашої пам’яті після пробудження. На запам’ятовування сновидінь впливає час пробудження. Якщо ви прокинетеся після “перегляду” сну, то, швидше за все, не зможете згадати його сюжет. Якщо ж сон неміцний, поверхневий або якийсь різкий звук розбудив вас в середині сну, то ви, мабуть, будете пам’ятати сон в найдрібніших подробицях.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button