Різні цікавинки

Що таке труба в ППУ ізоляції

ППУ – це пінополіуретан, різновид пінопластів, визнаний у всьому світі, як полімер №1. Він є прекрасним теплоізоляційним матеріалом, біологічно активним і екологічно чистим. ППУ стійкий до мікроорганізмів, гниття, цвілі. Як підтверджує багаторічний досвід, ізольовані ППУ (пінополіуретаном) трубопроводи – це дуже ефективний спосіб економії тепла. Пінополіуретанова піна є унікальним матеріалом для теплоізоляції, яка значно переважає традиційну скловату.

30-12-14-foto-600x450-1

http://steel-centre.ru/ ізоляції мають найнижчу теплопровідність, надійно захищають зовнішню поверхню трубопроводу від вологи, служать без капітального ремонту не менше чверть століття. Використання таких теплотрас обходиться значно дешевше, ніж традиційних. Труби, ізольовані пінополіуретаном, можна укладати прямо в траншею. Вони використовуються для мереж будь-якого виду водопостачання, а також для трубопроводів, що транспортують нафту або газ. Всі ці переваги пов’язані з особливостями конструкції труб в ППУ ізоляції. Розглянемо докладніше, що собою являє така труба.

Сендвіч-конструкція труб в ППУ ізоляції

Конструктивно труби ППУ виглядають як своєрідний сендвіч. Внутрішній шар – це сталева труба, яка є носієм транспортованих продуктів. На неї надівається своєрідний чохол з пінополіуретану, який, у свою чергу, покривається оболонкою. У залежності від області застосування, оболонка може бути поліетиленовою (для прокладки під землею) і оцинкованою (для наземної прокладки). Оцинковане покриття, яке називають СПІРО, захищає труби в ППУ ізоляції від негативного кліматичного впливу і проникнення вологи, таким чином запобігаючи корозії. Міцність зчеплення конструктивних елементів досягається за рахунок суворого дотримання технології виробництва труб в ППУ ізоляції, а саме:
1. Ретельне очищення поверхні труби зі сталі.
2. Якісного спінювання ППУ.
3. Правильного підбору компонентів пінополіуретанової композиції.
4. Використання поліетиленової оболонки високої якості.

Якість сталевих труб в ППУ ізоляції обов’язково має відповідати ГОСТу 30732-2006.

Монтаж труб в ППУ ізоляції

При прокладанні трубопроводів найбільш відповідальним вважають етап стикових з’єднань, оскільки саме від цього залежить термін експлуатації труб в ППУ ізоляції. Для ізоляції стиків труб використовують наступні матеріали:
• поліуретанові або епоксидні складники;
• термонасадкові муфти;
• пінопакети;
• стрічки холодного нанесення.

Найбільш надійним вважається метод ізоляції стиків труб ППУ з використанням термоусаджуваних муфт. Вони виготовляються з поліетилену, надягають поверх стику, а потім всідаються під впливом високих температур. Потім на місця стиків встановлюються притискні металеві стрічки, після чого муфта і ПЕ оболонка зварюються за допомогою зварювального трансформатора. У комплект для стиків труб в ППУ ізоляції, крім термоусаджуваної муфти, входить також поліетилен для запаювання, адгезивная стрічка (термоклей), пробки для стравлювання повітря, мідні гільзи і тримачі проводів СОДК – системи оперативного дистанційного контролю. Це ще одна перевага труб в ППУ ізоляції, яка дозволяє контролювати стан теплотраси і усувати виниклі дефекти, запобігаючи можливим аваріям.

Таким чином, використання труб в ППУ ізоляції приносить відчутні вигоди:
– Зниження капітальних витрат приблизно на 1/3;
– Збільшення терміну експлуатації;
– Мінімалізація теплових втрат;
– Тривалий термін експлуатації трубопроводу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button