Різне

Що таке “цифровий друк”?

За останні два десятиліття розвиток поліграфії отримав величезний поштовх. Особливо це стосується цифрового друку. На сьогодні не представляє проблеми зробити повнокольорову якісну копію будь-якого журналу. Та і ціна такої послуги невисока.

Друк, що проводиться за допомогою струменевих принтерів, не відрізняється відмінною якістю при друці на простому папері. Це пов’язано з тим, що чорнила рідкі і викликають її намокання. При друці на тонкому або рихлому папері, особливо при сильній насиченості поля друку заливкою або картинкою, із зворотного боку листа можна побачити крапельки чорнила, що проступають через папір. Для якісного друку за допомогою струменевого принтера, рекомендують використати спеціальний папір.

Крім того, швидкість друку “струйников” не дозволяє використати їх в якості “мінідрукарні”, хоча ціна відбитку, особливо із застосуванням системи безперервного подання чорнила(СНПЧ) наймінімальніша.

Струменевий цифровий друк

Цифровий друк струменевими принтерами можна використати при виробництві невеликого накладу презентаційних CD або DVD дисків, тому що тільки струменеві принтери здатні нанести зображення на диски із спеціальним покриттям для друку. При цьому вони не порушують інформації, записаної на дисках. Природно, що на устаткуванні має бути ця функція. Найчастіше такі пристосування зустрічаються на струменевих принтерах Epson.

Цифровий друк сублімації

Ще одним варіантом отримання кольорових відбитків є принтери сублімацій. Принцип роботи приблизно такий, як і старої доброї “копірки”, тільки передача зображення проводиться смугою, що відповідає листу і що переміщається вертикально. Сублімація (перехід) фарбувального пігменту може проводитися як під тиском, так і під дією температури. Ці принтери не отримали достатнього поширення через дорожнечу витратних матеріалів, оскільки смугу можна використати тільки один раз.

Лазерний цифровий друк (ксерографія)

Висока швидкість і якість друку вигідно виділяє лазерні кольорові принтери від своїх родичів. Принцип друку як чорно-білих, так і кольорових лазерних принтерів один: променем лазера на фотобарабан наноситися зображення, а потім поступає шар тонера. З пробільних (недрукованих) елементів тонер знімається, а на друкарських – залишається. Так працювали електрографічні апарати. Після цього тонер потрапляє з барабана на папір і припікається в пічці. Для поліпшення якості і зменшення ушкоджень барабанів в кольорових лазерних принтерах застосовують стрічку перенесення. Зображення переноситься на стрічку, а потім на папір. Так покращується колірне приведення відбитків.

Звичайно, для професійного виконання вашого замовлення варто звертатися в цифрові типографії, як от «HotPrint», що знаходиться за адресою . Компанія «Hot Print» – це одна з небагатьох в Києві друкарень, що надає повний спектр послуг з цифрового друку, починаючи від допомоги професійного дизайнера в розробці красивого макета і закінчуючи постдрукарською обробкою. Їхні клієнти можуть розраховувати на отримання якісного результату, високий рівень сервісу та доступні ціни.

Швидкість друку, особливо тиражування, сучасних лазерних принтерів така, що їх можна використати в якості мінідрукарні для виконання термінового друку невеликого(50 – 500 екземплярів) накладу. В якості засобу оперативної поліграфії такі пристрої цілком прийнятні.

Враховуючи, що все більше поширення набувають БФП (багатофункціональні пристрої), що поєднують в собі властивості сканера, принтера і копіра, виготовлення макету, необхідне для принтера, стає не обов’язковим: можна узяти один екземпляр готового виробу і відразу друкувати наклад.

Усі вищеописані облаштування цифрового друку для нанесення зображення використовують колірну схему CMYK(Cyan, Magenta, Yellow, blacK). Іноді, для поліпшення передачі кольору або досягнення деяких спеціальних ефектів, в струменевих принтерах застосовують 2 – 4 додаткові фарби.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button