Різне

Що таке вентильовані фасади

Вперше навісні вентильовані фасади були використані в Німеччині. І, ледь з’явившись, вони стали широко застосовуватися в будівництві по всьому світу. На англійській мові така технологія називається «curtain walls» – «завішені стіни». Є й інше визначення – фальшстіна – так як до стіни особливим способом приєднується ще одна стіна, і між цими “стінами” залишається простір. Виходить, що фасад дійсно вентилюється природним способом.

Сучасні системи вентильованих фасадів від http://www.albatros.ua/ з повітряним зазором являють собою каркас з металевих профілів (підсистему, підконструкцію), між якими прокладений шар теплоізоляції, з верхнім шаром – декоративним екраном (облицюванням). Між облицювальним матеріалом і теплоізоляцією залишається проміжок для проникнення повітря.

У наші дні системи вентильованих фасадів застосовують при облицюванні практично всіх типів споруд і будівель. Такі фасадні системи можуть використовуватися навіть там, де традиційні фасадні системи мають короткий термін служби – в регіонах з з високою вологістю і великими добовими і річними перепадами температур.

09-02-15-foto-600x400-1

Переваги вентильованих фасадів

Отже, основні переваги вентильованих фасадів – це теплоізоляція, термоізоляція, захист від опадів і вітру, нівелювання термічних деформацій, дифузія водяної пари, пожежобезпечність, звукоізоляція, можливість використання різних матеріалів і різних розмірів цих матеріалів, висока декоративність, всесезонність монтажу. Розглянемо всі ці переваги докладніше.

1) Термоізоляція. При спільному використанні профільної системи для вентильованих фасадів і шару теплоізоляції знижується накопичення зайвого тепла всередині будівлі. Забезпечується природна вентиляція фасаду, завдяки чому досягається комфортний мікроклімат в приміщенні без додаткового використання дорогих систем кондиціонування.

2) Теплоізоляція. Використання утеплювача дозволяє істотно знизити витрати на опалення будівлі та зменшити товщину несучих стін для зниження навантаження на фундамент. Мінераловатний утеплювач необхідно захищати від опадів і утворення конденсату, тому волога значно знижує теплозберігаючі властивості теплоізоляції.

Утеплювач – не обов’язковий шар в системі вентильованих фасадів, якщо теплозахисні властивості забезпечені масивом основної стіни, коли НВФ застосовується в архітектурно-декоративних цілях.

При монтажі навісних вентильованих фасадів використовують сухі будівельні матеріали – це забезпечує отримання необхідних значень для визначення «точки роси» і необхідних значень товщини шарів ізоляції.

3) Захист від вітру і атмосферних опадів. Навісний вентильований фасад утворює міцну оболонку навколо зовнішньої стіни і забезпечує її гарантований захист від погодних впливів. Стіни залишаються сухими і не піддаються руйнуванню від перепадів температур. А якщо між оболонками додатково встановлено утеплювач, то знижуються втрати тепла і, відповідно, зростає економія на опаленні.

Конструкція вентфасаду проектується таким чином, щоб волога, яка потрапляє на фасад, відводилася в дренаж, оминаючи стіну будівлі і утеплювач. Для запобігання вивітрювання волокон і зволоження утеплювача і усунення конвективних потоків всередині нього в такий фасадної системі встановлюють вітрогірозахистну мембрану (або кашировані мінераловатні плити). І в цілому збільшується термін служби.

4) Дифузія водяної пари. За допомогою природної вентиляції видаляються водяні пари, що виникають у стінах у процесі експлуатації будівлі, тому збільшуються теплоізоляційні властивості стін і підтримується комфортна температура всередині будівлі.

5) Нівелювання термічних деформацій. Через сезонні і добові перепади температур в конструкціях виникають термічні деформації. В системі профілів вентильованого фасаду застосовують спеціальну схему монтажу і кріплення, завдяки чому “поглинаються” термічні деформації, і тому зменшується внутрішнє напруження в несучій конструкції і облицювання.

6) Пожежна безпека. Системи вентильованих фасадів перешкоджають поширенню полум’я, тому монтуються з матеріалів важкогорючих або зовсім не згоримих.

7) Звукоізоляція. Облицювальний шар і шар теплоізоляції мають звукопоглинальні властивості в широкому діапазоні частот, тому система вентильованого фасаду має відмінну звукоізоляцію.
Наприклад, звукоізоляція стіни з легкого бетону підвищується в два рази при пристрої навісного фасаду із застосуванням панелей.

8) Різноманітність матеріалів і розмірів застосовуваних матеріалів. Система навісних вентильованих фасадів дозволяє використовувати для облицювання найрізноманітніші панелі і листові матеріали (металевий сайдинг, фасадні панелі, профлист, фасадні касети, керамограніт, фасадні фіброцементні плити та інше), а також їх комбінації. Форми панелей і їх розміри можуть бути різними залежно від вимог, які пред’являються до фасаду.

9) Декоративність. Широка гама кольорів і текстур надає архітекторові безмежні можливості для вирішення естетичних завдань.

10) Всесезонність монтажних робіт. Незаперечна перевага навісних вентильованих фасадів – це можливість монтажу в будь-який час року на відміну, приміром, від робіт, виконуваних «мокрим» способом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button