Різні цікавинки

Як навчитися парапланеризму: кілька простих порад для новачків

Парапланеризм – цей розвиваючий вид спорту, в якому потрібно управляти парапланом, сьогодні набув серед любителів нових відчуттів широку популярність. Параплан – являє собою дуже легкий безмоторний пілотований літальний апарат, планер з м’яким 2-х болочковим крилом, що надувається через повітрозабірники набігаючим потоком повітря. Польоти на параплані може здійснювати будь-яка людина, так як це не вимагає спеціальної спортивної підготовки, але приваблює багатьох своєю видовищністю і можливістю парити над землею. Тому обучение параплану необхідно проводити в професійних школах, використовуючи при цьому якісне спорядження.
foto_cikavosti_23.10.2014-02_resized
Техніка польоту парапланериста

Параплан постійно втрачає висоту (планує), щоб летіти. Будь-який пілот бажав би освоїти техніку польоту, яка дозволяє не втрачати швидко висоту, а летіти набагато довше. Використовуючи висхідні потоки повітря, можна домогтися такого результату. Парапланеристи використовують два види висхідного потоку: динамік і термик.

«Динамік» (висхідний динамічний потік) переважає, якщо вітер дме в схил і тим самим змінюється горизонтальний напрямок вітру на вертикальне вгору. При цьому пілот може піднятися на висоту в 2 рази більшу вершини схилу. Перевагою цього виду є те, що він не залежить від пори року і сонячної активності, є передбачуваним і простим в освоєнні польоту. Недоліком є те, що він залежить від напрямку вітру, утворюється при сильному вітрі, висота польоту залежить від висоти схилу, а також те, що пілот прив’язаний до самого схилу.

«Термік» (висхідний термічний потік) утворюється при більшому прогріванні поверхні землі в сонячну активність. При цьому тепле повітря піднімається наверх і пропорційне сонячній активності. При цьому пілот може піднятися на висоту хмар і вище. Накопичена висота витрачатися на маршрутні польоти до наступного Терміка. Гідністю Терміка є те, що висота польоту набагато вища, пілот не прив’язаний до схилу, і він виникає при сонячній активності. Недоліком є те, що даний вид Терміка у нас виникає зазвичай в період з травня по вересень, термічна активність супроводжується підвищеною турбулентністю, а також виникнення Терміка носить випадковий характер.

Три способи навчитися парапланеризму

Навчитися літати не так просто, як може здаватися з боку. А якщо Вам не пощастить при самостійному навчанні, то в кращому випадку Ви просто цього не будете робити. Є кілька способів навчитися:

– Вчитися самостійно (дорого для здоров’я і досить дорогувато по грошах. Потрібно мати багато вільного часу, велику кількість літератури, бути дуже наполегливим і вдумливим. Самі не вчіться – це небезпечно);
– Вчитися за допомогою знайомого чи друга (навіть якщо друг досвідчений пілот, і він запускає Вас в політ без пояснень і без обладнання захисту, то швидко припиняйте таке навчання);
– Вчитися в клубі чи школі парапланеризму (це найбільш надійний і перевірений спосіб. Краще довіритися професійним інструкторам).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button