Різне

Трохи про штучний камінь

Для тих, хто робить ремонт у квартирі, будує будинок або просто хоче поміняти кухонний гарнітур, серед багатьох питань фахівці, швидше за все, поставлять питання про такий матеріал як штучний камінь. Якщо раніше з штучного каменю пропонувалася зробити тільки стільницю для кухні, то сьогодні дизайнери знаходять масу деталей, де можливе застосування даного матеріалу, часом навіть несподівані.

Трохи про штучний камінь

Тим часом, не всі розуміють, що таке штучний камінь і чому з цим матеріалом люблять працювати архітектори та дизайнери.

Що таке штучний камінь?

Штучний камінь – це матеріал, який складається з акрилової смоли з додаванням колірного барвника і різних добавок. Завдяки цим додаванням деякі варіанти забарвлень нагадують структуру натурального каменю. Сама назва, штучний камінь, використовується тільки на наших теренах, за кордоном цей матеріал називають акриловим каменем або просто твердою поверхнею (solid surface).

Як виробляється штучний камінь?

Технологія виготовлення штучного каменю проста, але в цей же час вимагає високої точності. Акрилова смола і необхідну кількість наповнювача завантажується в спеціальний вакуумний змішувач, де ретельно змішують до однорідної маси. Температура в цей час повинна підтримуватися на необхідному рівні, що б смола не почала застигати. Після змішування акрилова суміш подається через сопла в підготовлені форми. Після полімеризації суміш перетворюється в однорідний лист заданої товщини.

Отримані в результаті цього процесу готові листи штучного каменя мають однорідну структуру і гладку поверхню, що досягається без застосування спеціального вирівнюючого покриття. Таким чином, на поверхні штучного каменю немає ніяких спеціальних покриттів або ламінованого поверхневого шару, цілісність якого можна було б порушити, наприклад, подряпати. Тому http://dndgroup.com.ua/ – це мрія будь-якої господині.

Унікальні властивості штучного каменю

 • Вироби з штучного каменю водо-і вологостійкі;
 • Вироби з штучного каменю абсолютно безпечні при контакті з їжею і шкірою;
 • Штучний камінь термостійкий і може витримувати не тільки високі температури, але і різкі перепади температур;
 • Термопластичний. Ця властивість дозволяє виготовляти вироби самих хитромудрих форм: овальні та круглі столи, хвилеподібні барні та адміністративні стійки та інші криволінійні вироби;
 • Основа каменю до полімеризації надзвичайно текуча, тому всередині листа відсутні пори, а сам матеріал однорідний на всій товщині;
 • Вироби з штучного каменю стійкі до ультрафіолетових променів, тому вони не змінюють колір під впливом сонячних променів;
 • Висока технологічність штучного каменю дозволяє гарантувати 100 % схожість кольору різних листів;
 • Величезний вибір кольорової гами;
 • Можливість поєднувати різні кольори;
 • З’єднання деталей проводиться без видимих швів, можливість виготовлення практично будь-якого розміру виробу;
 • Штучний камінь приємний на дотик, теплий і рівний;
 • Вироби зі штучного каменю легко миються звичайним миючим засобом;
 • Штучний камінь стійкий до чистячих засобів з різним хімічним складом;
 • Вироби з штучного каменю можуть бути відремонтовані, відреставровані: можна відшліфувати, прибрати дрібні подряпини;
 • Штучний камінь – довговічний матеріал. Максимальний термін служби поки не встановлений, тому що вперше цей матеріал був представлений тільки 35 років тому і перші вироби служать дотепер;
 • Унікальність – вироби з штучного каменю не виробляються серійно;
 • Властивості штучного каменю можна перераховувати і далі, в кожній області будь то освітні чи медичні установи, офісні або торгові центи, точки громадського харчування або готелю, інтер’єри будинків або квартир, скрізь цей матеріал може знайти застосування.

Історія створення акрилового каменю

Штучний камінь на основі акрилу вперше був придуманий і отриманий інженерами американської фірми DuPont ™ в 1967 році в ході пошуку нового матеріалу, що відповідає найвищим вимогам за міцністю, стійкості до хімікатів, довговічності. Хімічний концерн «Дюпон» існує вже більше 200 років завжди робив ставку на розробку і просування нових матеріалів, так вийшло і з акриловим каменем. Отриманий патент довгий час давав можливість компанії розвивати технологію, організовувати виробництво і досліджувати можливості нового матеріалу, на початку 2000- х років основний патент закінчився і технологія виробництва стала широко застосуються в усьому світі.

Виробники акрилового каменю

Відносна простота виробництва, доступність основних матеріалів, необмежені можливості застосування і величезний попит у всьому світі на такий матеріал, як штучний камінь, запустив ланцюгову реакцію для виникнення величезної кількості виробників. У всьому світі безліч хімічних компаній стали виробляти матеріали на основі акрилу, в тому числі і акрилові листи для облицювання поверхні.

Corian, Montelli, GetaCore, Staron, Hi – Macs –  ось тільки найбільші виробники, які зарекомендували себе на ринку. При тому, що основа матеріалу і технологія відомі, кожен виробник намагається вивести на ринок унікальний продукт, наприклад зручний формат листа, різну його товщину, широкий спектр колірних рішень, незвичайні поєднання додатків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button