Здоров'я

Що відбувається в організмі, коли його атакує коронавірус?

Новий коронавірус COVID-19 досить мало вивчений. І хоча вчені з усього світу взялися за його вивчення, їм все одно потрібен час. Сьогодні йде пошук вакцини, яка могла б зупинити поширення вірусу, створюються нові тести з підвищеною ефективністю, лікарі вивчають наслідки після одужання і так далі. Нам з вами залишається тільки спостерігати за цим процесом і чекати хороших новин. Однак ворога треба знати в обличчя. У сьогоднішній статті розповімо, що відбувається з нашим організмом буквально на пальцях, коли в нього потрапляє коронавірус. Ми пройдемося по всіх етапах і зрозуміємо: як він діє і що йому може протиставити наш організм.

Что происходит в организме, когда его атакует коронавирус?

Ця стаття заснована на заявах медиків і дослідників, які сьогодні займаються вивченням нового коронавіруса. І хоча в деяких випадках перебіг хвороби може відбуватися індивідуально, основні симптоми та етапи захворювання відбуваються схожим чином.

Як відбувається зараження коронавірусом?

Все досить просто. Вірус потрапляє до нас в організм через слизову оболонку носа, очей або рота. Наш організм влаштований так, що людина в середньому доторкається до свого обличчя більше 20 разів на годину. Ми чешемо ніс, очі, вуха, поправляємо зачіску і т. д. Якщо на руках виявився вірус, то при контакті зі слизовою він швидко потрапляє в організм і досягає задньої поверхні глотки. Також ми можемо вдихнути вірус, якщо хтось поруч з нами чхнув або покашляв.

Что происходит в организме, когда его атакует коронавирус?
Спочатку вірус закріплюється в гортані, а потім опускається в бронхи і легені

З-за своєї будови (шипи у вигляді корони) він міцно закріплюється на оболонці клітини і буквально «вгризається» в неї, змушуючи створювати копії самого себе. Таким чином вірус набирає силу, щоб продовжити свою «подорож» по нашому організму.

Інкубаційний період в середньому становить близько 5 днів (час через яке людина починає відчувати симптоми захворювання). Відомі випадки, коли перші симптоми починали проявлятися тільки через 2-3 тижні.

Першими симптомами прийнято вважати сухий кашель. Так організм реагує на подразнення клітин, атакованих вірусом.

Що відбувається з легенями під час коронавіруса

Продовжуючи розмножуватися, коронавірус опускається нижче в бронхи і легені і прикріплюється до двох видів клітин: одні виробляють слиз (келихоподібні клітини), інші беруть участь в русі цього слизу і запускають імунну реакцію на появу частинок пилу, пилку, мікробів і вірусів (війчасті клітини). У цей момент імунна система людини починає боротися з вірусом. Для нас це проявляється підвищенням температури, запаленням, загальною слабкістю і т. д.

Якщо наш імунітет досить сильний і в організмі немає важких хронічних захворювань, то приблизно через тиждень вірус буде переможений, а ми отримаємо від нього імунітет. Щоправда, вчені нещодавно зафіксували випадки повторного зараження, проте вони поодинокі і, можливо, викликані тим, що пацієнт не до кінця одужав або заразився новим штамом (різновидом вірусу).

Але якщо щось пішло не так (таких випадків меншість), то наша імунна система починає реагувати надто активно. Чому так відбувається медики поки не знають. Якщо не вдаватися в медичні терміни, то наш імунітет дає дуже потужну відповідь на вірус і в підсумку вражає не тільки його, але і здорові клітини організму (цей процес називається синдром викиду цитокінів). В цілому, молодий і здоровий організм здатний впоратися з цим, чого не можна сказати про літній або ослаблений. Ускладнення від цього процесу можуть призвести до летального результату.

ВАЖЛИВО: Молодість – не ознака здорового організму. Якщо ви не ведете здоровий спосіб життя: курите, п’єте, вживаєте наркотики, то ваш імунітет ослаблений і ви знаходитесь в групі ризику. З коронавірусом може впоратися тільки наш імунітет, запам’ятайте це.

На цьому етапі у хворих з’являється задишка. Це пов’язано з тим, що кисню все важче надходити в наш організм через слизовий шар. Легеневі альвеоли наповнюються рідиною і гноєм. Дихання утруднюється аж до того, що може знадобитися ШВЛ (штучна вентиляція легенів). В найтяжчих випадках пацієнта підключають до ЕКМО. Це прилад, який перекачує кров через штучні легені і насичує їх киснем.

Ускладнення при коронавірусі

Мабуть, найнебезпечніше ускладнення це гострий респіраторний дистрес-синдром. При ньому кількість рідини, що накопичується в легенях така, що організм перестає отримувати достатню кількість кисню і гине. Недостатня кількість кисню так само може спричинити відмову нирок, які очищають кров або руйнування слизової оболонки кишечника.

Інша причина летальних випадків — надмірна реакція імунної системи, яка здатна нашкодити всьому організму (гіперреакція імунної системи). Також можливий септичний шок, при якому кров’яний тиск падає настільки, що починають відмовляти органи людини.

Треба розуміти, що якщо імунна система перестає справлятися з вірусом, то вона слабшає настільки, що не здатна протистояти іншим інфекційним захворюванням людини. Саме тому частою причиною загибелі від коронавіруса стають хронічні захворювання незалежно від віку пацієнта.

На сьогодні ліків проти коронавіруса не існує. Все що можуть зробити медики — це боротися і полегшувати симптоми, викликані захворюванням. Кращий спосіб убезпечити себе і своїх близьких — це залишатися вдома.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button