Наука

Вчені пояснили ефект киплячого чайника

Миттєвий стрибок – час перетворення краплі води в пару тепер можна прогнозувати. Нову теорію розробили вчені Університету Уоріка.

Вода, що випаровується, оточує нас всюди. Пар, що виходить від чайника, ранкова троянда, яка зникає з павутини, і хмари, що мчать по небу, – все це частина колообігу води на Землі. Знання про рідини критично важливі для таких технологічних рішень, як двигуни внутрішнього згоряння і новітні випарні охолоджувальні пристрої для електроніки.

Дослідники з Математичного інституту при Університеті Уоріка досліджували тривалість життя краплі води. Сучасні теорії стверджують, що її діаметр зменшується пропорційно часу. Однак виявилося, що вода випаровується по-іншому: спочатку повільно, а потім дуже різко.

У повсякденному житті ми звикли, що зміна температури відбувається поступово. Але з-за складної фізики потоку пари в декількох молекулах води може відбутися миттєвий стрибок температури аж до 40 градусів.

Це суперечить нашому уявленню про нагрівання речовин, але висновки вчених не можна ігнорувати.

«Основним досягненням є те, що можна швидко прогнозувати термін випаровування води. А це впливає на точність багатьох технічних та інженерних рішень людини», – вважає професор Дункан Локербі.

Інтуїція, яка ґрунтується на повсякденних спостереженнях, не завжди вірна. Більш того, вона є перешкодою при спробі зрозуміти механізм життя і дії нанорозмірів, додають автори дослідження.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button