Здоров'я

Шкідливі ліки домашньої аптечки

Ми звикли часто використовувати лікарські препарати. Навіть без призначення лікаря. У сучасному суспільстві поширена боязнь захворіти. Існує навіть термін мізофобія — фобія хвороб. Людина з таким синдромом схильна вживати величезну кількість ліків.

Як сказав один лікар, завдання фармацевтичної індустрії — щоб ми потребували її продукції. Реклама, вказівки лікарів і поради знайомих часто підвищують і змушують нас вживати таблетки без необхідності. Наприклад, є ситуації, коли можна замінити таблетки натуральним засобом. І варто лікувати не симптоми, а причину хвороби. Дуже часто вона ховається в неправильному способі життя.

Важливо знати, що 70% отруєнь відбувається через передозування і неправильне вживання лікарських препаратів. Пам’ятайте знаменитий вислів, згідно з яким будь-які ліки в залежності від дози може стати отрутою.

Всесвітня організація охорони здоров’я провела ретельне дослідження, в результаті якого були названі найбільш шкідливі препарати в нашій аптечці:

Парацетамол. Люди схильні неконтрольовано вживати знеболювальні, особливо які не вимагають рецепт лікаря і зберігаються в будь-якому будинку. Якщо перша таблетка не допомогла, то випивають ще і ще. А найчастіше це ті ж самі похідні парацетамолу (приблизно 26 препаратів від болю виготовляються на основі парацетамолу). У підсумку, хоча біль і проходить, завдається непоправної шкоди організму. Можливі шлункові кровотечі та ураження печінки, негативний вплив на нервову систему.

Слід пройти обстеження і виявити причини хвороби, а не гасити її хворобливі симптоми ліками.

Антибіотики. Це група препаратів, призначається лікарем для боротьби зі шкідливими мікроорганізмами. Але давно відомо, що поряд з патогенними, антибіотики знищують корисні бактерії у всьому організмі. Це призводить до зниження імунітету. Антибіотики надають жорсткий вплив на стан ШКТ, тому лікар зобов’язаний призначати препарати, що нівелюють їх дію.

Накопичений ефект антибіотиків руйнує тканини і органи видільної системи. При ряді захворювань вони не дієві взагалі: при ГРВІ, наприклад, оскільки вірус резистентний до антибіотиків.

Назальні краплі. У випадку застуди і закладеності носа лікарі прописують вживання крапель в ніс. Вони чинять судинозвужувальний ефект і полегшують дихання. Однак багато людей звикають до краплі і продовжують застосовувати їх щодня. Попри зовнішню сумирність, передозування крапель при тривалому застосуванні звужує і судини мозку, будучи причиною головних болів, у дітей вони здатні викликати судоми аж до втрати свідомості.

Антидепресанти. Більшість з них вимагають рецепту лікаря, і не дарма. Надаючи вплив на психічний стан, вони також можуть викликати звикання, ускладнення на серце, печінку.

Алергія. Антигістамінні препарати викликають сонливість. Тому в інструкції по застосуванню багатьох препаратів від алергії варто заборону водіння або вживання за кермом.

Трав’яні препарати. Небезпечні тим, що точну дозу корисної речовини визначити важко. По-друге, мають накопичувальний ефект, їх доза змінюється в процесі прийому. По-третє, вплив на інші препарати до кінця не вивчений (з чим неможливо приймати одночасно). По-четверте, часто трав’яні препарати мають двоїстий вплив, наприклад, звичайна м’ята відома своїм спазмолітичною дією, здатна нормалізувати тиск і кишкові коліки. Однак міститься в ній ментол у великих дозах знижує ерекцію і інтенсивність серцебиття, пригнічує дихальний центр, що небезпечно для астматиків і тих, то страждає тахікардією.

Препарати від ожиріння. Раніше в них містився амфетамін, потім фенфлюрамін, які негативно впливають на весь організм, насамперед — на роботу серця. Частково такі препарати зняті з продажу.

Тому при прийомі будь-яких ліків слід чітко дотримуватися вказівок лікаря, уважно вивчати інструкцію (особливо на предмет протипоказань і несумісність з іншими препаратами). Стежити за терміном зберігання, періодично очищати аптечку. Зберігати правильно: у сухому, темному місці і далеко від дітей.

Кнопка «Наверх»
Закрыть