Здоров'я

Що може нашкодити мікрофлорі кишечника

Шлунково-кишковий тракт людини наповнений різними бактеріями, але їх кількість здивує навіть дорослого: всередині нас близько 100 трильйонів бактерій різних видів. Вони утворюють мікрофлору або спеціальне середовище для свого існування. Якщо їх життя протікає нормально, то процеси в тілі і багато функцій організму будуть працювати в штатному режимі. Будь-яке порушення може позначитися на стані життєво важливих органів. Надлишок бактерій часто призводить до появи запалень і болю, неприємних відчуттів та тяжкості. Щоб подбати про мікрофлору кишечника, потрібно починати позбуватися шкідливих бактерій і намагатися знаходити корисні, які зможуть налагодити роботу багатьох систем. Які ж дії можуть зашкодити мікрофлору кишечника, крім прийому антибіотиків?

Строгі та довгі дієти можуть позначитися на її стані. Якщо людина дотримується правильного харчування, намагається не шкодити організму і піклується про його стан за допомогою добре складеного режиму харчування, негативного впливу на мікрофлору точно немає, є тільки допомога і підтримка. Але дієти й обмеження можуть порушити роботу кишечника, відмова від поживних продуктів та недоотримання калорій не дозволяє людині насичуватися корисними речовинами, вітамінами і мінералами, без яких функціональність і можливості організму зводяться до нуля. Мікрофлора буквально починає страждати із-за недостатнього харчування в однаковій мірі з його надлишком. Не варто сідати на дієти, краще зупинити вибір на хорошому і якісному харчуванні.

Сидячий і неактивний спосіб життя так само може сприяти невеликому розвитку і розмноженню поганих бактерій. Вони будуть поступово заполоняти середовище, не даючи розвиватися корисним бактеріям. Щоб уникнути появи подібної ситуації, потрібно намагатися приділяти час фізичної активності, бігати вранці, купить абонемент в зал або відвідувати танцювальну секцію. Якщо немає часу ходити на тренування, потрібно задуматися над тим, щоб більше рухатися і не сидіти на одному місці. Добре підійдуть прогулянки в парку або прибирання будинку — завжди можна об’єднати кілька занять або постаратися поєднати приємне з корисним. Не потрібно боятися починати ходити на заняття або бігати — здоровий спосіб життя тільки допомагає підтримувати здоров’я і формувати основу для його функціонування.

Недостатня кількість сну так само позначається на стані мікрофлори кишечника. Фахівці стверджують, що люди, які приділяють сну лише 4-5 годин на добу значно програють за кількістю корисних бактерій тим, хто спить від 6 годин і більше. Здоровий сон допомагає створювати потрібний баланс, який не дозволяє розмножуватися поганим бактеріям, вбиваючи їх на стадії зародження. Якщо починаються проблеми зі шлунково-кишковим трактом, необов’язково справа в неправильному харчуванні, в організмі людини все взаємопов’язано. При наявності болю в одному органі може бути пошкоджений інший, на нього можуть впливати звичні дії, що здійснюються щодня. Тому варто переглянути спосіб життя і поглянути на процес харчування, заняття фізичною активністю і сон з нової сторони.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button