Здоров'я

Що потрібно знати про дефіцит йоду

Звичайно, те, чим ми харчуємося, безпосередньо впливає на наше здоров’я. Нині, у двадцять першому столітті, ми маємо достатньо інформації і можливостей для того, щоб поліпшити якість життя.

Відомо, що нестача йоду в харчових продуктах впливає на те, як організм чинить опір інфекціям, а також на діяльність серцево-судинної і дихальної систем та інші Ендокринні залози мають значний вплив на весь організм, починаючи навіть нашими емоціями. Йод безпосередньо бере участь в утворенні гормонів щитовидної залози. Ці гормони відіграють важливу роль: регулюють обмін білків, жирів і вуглеводів, які впливають на діяльність серцево-судинної системи, дихальної системи, стомлюваність м’язів, нервову систему, стійкість до інфекцій. Основна ж функція щитовидної залози — це регулювання процесів обміну речовин. Відповідно, зниження кількості гормонів може сповільнити обмін речовин, а підвищення — навпаки, прискорити.

Вважається, що їжа забезпечує надходження в організм йоду в належній кількості. Однак не варто спокушатися: це відбувається не завжди і не з усіма. Якщо потрібної кількості йоду не надходить в організм, він починає відчувати труднощі. Ця проблема — вплив дефіциту йоду на організм — найважливіша і давня.

Хвороби йодного дефіциту — так називаються ті стани, які виникають завдяки нестачі йоду. До числа хвороб входить затримка інтелектуального розвитку через ураження мозку на різних етапах формування, вроджені каліцтва, дитяча смертність, неврологічні порушення та ін.

Оскільки надходження йоду в організм безпосередньо пов’язане з їжею, то люди, що живуть у так званих “ендемічних районах”, а саме, районах, де спостерігається дефіцит йоду, не отримують добової норми йоду.

Порушення роботи щитовидної залози проявляється за допомогою слабкості, зниження слуху, сонливості, наявності зайвої ваги, уповільнення пульсу, зниження концентрації уваги, дратівливості, пригніченості, швидкої стомлюваності. Всі ці та інші ознаки проявляються непомітно і поступово.

Якщо Ви помітили щось подібне у себе, в першу чергу, слід звернутися до лікаря.

Щоб уникнути дефіциту йоду, варто вживати в їжу морепродукти, морську капусту, ківі, фейхоа, шпинат. Обов’язкова до вживання йодована сіль, проте гарячі страви цією сіллю варто солити за десять хвилин до закінчення приготування, а зберігати таку сіль не більше півроку в сухому приміщенні. Крім їжі можна приймати вітаміни.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button