Здоров'я

Прибирання квартири посилює контроль і волю

Як встановили встановили канадські вчені, прибирання квартири посилює контроль і волю людини. Результати роботи були опубліковані в журналі Trends in Cognitive Sciences.

В ході новітнього дослідження вчені з Університету Торонто з’ясували, що якщо прибирання будинку приносить задоволення, то це веде до стимулювання самоконтролю незалежно від ступеня втоми.

foto_cikavosti_01.07.2014-06_resized

“Ніхто не сперечається, що набагато простіше після важкого робочого дня сісти перед телевізором і замовити піцу, ніж почати робити прибирання або зайнятися приготуванням здорової їжі”, – зазначає професор Майкл Інцліхт (Michael Incliht), провідний автор роботи. “Однак прибирання дійсно дозволить посилити свою волю”.

Автори впевнені, що самоконтроль дозволяє індивідууму пересилити думки і емоції для того, щоб адаптувати свою поведінку до різних моментів життя.

“Навіть певний дефіцит самоконтролю при втомі не обов’язково означає проблеми з силою волі”, – додає професор Інцліхт.

Вчені відзначають, що коли людина втомлюється, її пріоритети змінюються, і вона менш схильна здійснювати необхідні завдання і більш схильна робити те, що їй подобається. Саме перетворення потрібної справи в улюблене здатне стимулювати самоконтроль навіть при високому ступені втоми.

Читайте також: Як виховати в собі силу волі?

Люди, які хотіли б харчуватися корисною їжею, повинні думати про насолоду, яку вони можуть отримати від поїдання корисного делікатесу, насиченого вітамінами та поживними речовинами, але, однак, не варто думати про таку їжу, як про ту, що призначив лікар. Більш того, прибирання квартири, миття посуду і підлоги, скошування газону і винесення сміття – всі ці види фізичної активності можна використовувати проти зайвих кілограмів. Також не можна не відзначити, що прибирання дозволяє не тільки позбутися від пилу, але і дає можливість зменшити шкідливий вплив мікроорганізмів, плісняви, грибків, які також є неодмінними мешканцями практично будь-якого житла.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button