Здоров'я

У Британії передбачили мільйони смертей від стійкості до антибіотиків

Головний санітарний лікар Великобританії професор Саллі Девіс заявила, що масове застосування антибіотиків у кормах тварин становить набагато більшу загрозу для людей, ніж глобальне потепління.

Організм людини виробляє стійкість до антибіотиків через супербаги, які можуть виробляти фермент, що послаблює антибіотики і створює бар’єр, що не дає їм потрапити в організм і почати діяти.

За словами Девіс, антибіотики становлять основу сучасної медицини, без них не можна провести будь-яку хірургічну операцію. А через стійкість до них тільки в Британії щорічно можуть вмирати по кілька мільйонів людей, впевнена професор. Вона зазначила, що деякі інфекції, включаючи туберкульоз, придбали імунітетом до антибіотиків, які раніше були ефективні проти них.

Причиною вироблення стійкості організму до антибіотиків Девіс назвала застосування гормонів росту у тваринництві. Вона застерегла від імпорту м’яса і риби з країн, в яких «зловживають» антибіотиками в сільському господарстві, насамперед, США. За даними експертів, до 70% м’яса там виробляється із застосуванням антибіотиків.

Кнопка «Наверх»
Закрыть