Здоров'я

Суха шкіра п’ят може бути симптомом небезпечних порушень організму

Надто суха шкіра п’ят може сигналити про нестачу вологи, поживних речовин в організмі, або набагато більш серйозних і небезпечних порушень, – наприклад, дисфункції щитовидної залози, печінки, нирок.


Суха шкіра п’ят може бути симптомом небезпечних порушень організму, розповіла лікар-ендокринолог Олена Соколова. Найчастішою причиною цього виявляється недостатня зволоженість, брак потрібних жирів (конкретно омега-3). Також сухість шкіри нерідко стає відображенням такої проблеми, як дефіцит вітамінів – він знижує активність ферментів, що регулюють обмін речовин і виведення токсинів, веде до їх скупчення. В результаті шкірні клітини гинуть, злущуються.

Але існують більш небезпечні порушення організму, симптомом яких можуть бути сухі, потріскані, незважаючи на використання кремів, п’яти.

«П’яти тріскаються при високому рівні глюкози або інсуліну. Також при нирковій недостатності, що підвищує рівень сечовини в крові, що заважає кровообігу», – пояснила фахівець.

Крім того, проблема може вказувати на варикоз, погану провідність кровоносних судин, які перешкоджають нормальному надходженню крові до ніг, з яким їх шкіра отримувала б потрібні їй живильні речовини.

Інша причина дуже сухої шкіри – неправильна робота щитовидної залози.

«При надлишку або нестачі гормонів щитовидної залози сохне все тіло, але особливо п’яти», – попередила медик.

Порушення роботи печінки і відтоку жовчі теж можуть виражатися таким симптомом – вони гальмують роботу щитовидної залози і підвищують концентрацію небажаних речовин.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button