Земля

Що таке Південно-Атлантична магнітна аномалія і чим вона небзпечна

На нашій планеті багато місць, які вважаються містичними. Частина з них стала такими через народні повір’я або збіг обставин, але є й ті, де дійсно спостерігаються дивні речі, які вчені можуть зафіксувати, але не можуть пояснити. Можливо, це звичайний етап розвитку планети, але не виключено і те, що це свідоцтво швидкої загибелі всього, що є на Землі. У аномалії, про яку сьогодні піде мова, не просто спостерігаються відхилення від звичайних значень, але і є ознаки порушення захисту нашої планети від дуже агресивного космічного впливу. Поки вчені знайшли спосіб миритися з цим, але чи надовго вистачить таких заходів?

Південно-Атлантична магнітна аномалія

Цю зону можна назвати чимось містичним і оповитим легендами, як, наприклад, Бермудський трикутник і Море диявола. У цьому випадку ми дійсно маємо справу з аномалією, яка дуже чітко фіксується фізиками, але поки не може бути пояснена ними.

Почалося все у 2009 році, коли рейс авіакомпанії Air France, який слідував за маршрутом з Ріо-де-Жанейро в Париж через 4 години після вильоту пропав з радарів і більше ніколи не виходив на зв’язок. Пошукова операція тривала кілька місяців, але зрештою уламки були виявлені і експерти приступили до їх вивчення.

В ході розслідування з’ясувався цікавий факт. У підсумку, одна з версій свідчила, що причиною катастрофи стала відмова обладнання з-за сильного впливу на нього радіації.

Цим фактом не надавали значення до тих пір, поки в 2011 році космічний телескоп “Коро”, пролітаючи над Землею на висоті 1000 км і проводячи вимірювання потоку протонів, не виявив деякі дивацтва в їх поведінці.

Проблемою зайнялися серйозно і з’ясували, що така дивність поведінки дійсно є і саме в тому місці, де з радарів зник аеробус Air France, протони проходять істотно ближче до поверхні планети, ніж в інших місцях. В результаті цього місця дали назву Південно-Атлантична магнітна аномалія.

Де знаходиться найбільша магнітна аномалія

Південно-Атлантична магнітна аномалія, яку ще іноді називають Бразильською магнітною аномалією, знаходиться в південній півкулі і охоплює собою частину Атлантичного океану і територію Південної Америки. Це було підтверджено точними вимірами. А так само встановлено, що площа зони цієї аномалії становить 7,8 мільйона квадратних кілометрів.

Что такое Южно-Атлантическая магнитная аномалия и почему это опасно для всех
Магнітне поле зробило наше життя такий, яка вона є.

Через цю зону проходить не тільки авіаційне сполучення, але і водна навігація, і навіть траєкторія руху космічних супутників Землі.

Що відбувається в Бразильській магнітній аномалії

Якщо не ускладнювати всі термінами, то можна сказати, що захист нашої планети від дуже активного сонячного випромінювання починається на відстані приблизно 60 000 кілометрів від її поверхні. Саме на цій відстані атмосфера і магнітні поля вже починають боротися з променями, які випускаються Сонцем.

На такій відстані наша планета бореться з електронами. Протони проходять далі. Приблизно до позначки 1300-1500 км від поверхні планети. І тільки в районі аномалії, про яку ми сьогодні говоримо, вони проходять ще далі — приблизно до позначки 200 км від поверхні Землі.

В результаті, найбільше схильні до впливу протонів навіть не наземні об’єкти або літаки, які знаходяться істотно нижче критичної позначки, а супутники і космічні телескопи, які пролітають на висоті близько 2000 кілометрів. В результаті такого впливу незахищена електроніка може почати працювати некоректно або і зовсім вийти з ладу. Для того, щоб цього уникнути, на кілька хвилин деякі орбітальні апарати відключають частину свого обладнання.

Что такое Южно-Атлантическая магнитная аномалия и почему это опасно для всех
Навіть Хаббл піддається впливу Сонця.

Як з’явилася Південно-Атлантична магнітна аномалія

Поява аномальної магнітної зони пояснити складно, але багато вчених сходяться на думці, що це є передвісником серйозних змін магнітного поля Землі.

Багато вже говорили про те, що полюси скоро поміняються місцями і вірогідність такого результату більше не здається чимось фантастичним. Це більш ніж реально. Тим більше, що таке вже не раз бувало в історії нашої планети. Вивчаючи магматичні породи та їх структуру, вчені підтвердили, що періодичне зміщення полюсів є нормою і відбувається приблизно раз у 100-200 тисяч років. При цьому вони відзначають, що в минулий раз таке зміщення було приблизно 600-800 тисяч років тому. Тобто статися це може коли завгодно. Може бути через 1000 років, може через 2000 років, може пізніше… А може і раніше.

Ми постраждаємо від цього, але це не означає загибель всього живого на планеті. Наші предки і інші організми до них переживали подібні потрясіння.

В першу чергу, дістанеться тим тваринам, які відчувають поля Землі і саме на них орієнтуються під час сезонної міграції. Несолодко буде і нам, оскільки магнітні бурі можуть сильно нашкодити всім нашим технічним засобам, включаючи супутники і засоби зв’язку.

Что такое Южно-Атлантическая магнитная аномалия и почему это опасно для всех
Сонце ніби хоче нас вбити, але Земля говорить щоб нас не чіпали і намагається нас захистити. Ну або просто так збіглося.

Змінюючись, магнітне поле повинне спочатку дуже сильно зменшиться, а потім з’явитися знову, але в інших місцях. У цей момент поле не буде захищати нас від Сонця, але це не так критично, оскільки з цим впорається атмосфера нашої планети.

Додатковим свідченням того, що настають великі магнітні зміни, є спостереження вчених, які вказують, що за останні 150 років магнітне поле Землі знизило свою напругу на 10%. При цьому, північний полюс зміщується кожен рік на 20-40 кілометрів. Є навіть міркування і невиразні докази того, що раніше була і Африканська магнітна аномалія, яка змістилася і злилася з Південно-Атлантичною.

Напруженість магнітного поляце величина, яка показує число силових ліній магнітного поля, що проходять через 1 квадратний сантиметр поперечного перерізу поля.

Пояснити таке швидке зміщення магнітної активності складно, оскільки воно створюється внутрішніми процесами, що відбуваються в центрі Землі. Є думка, що якщо їх повністю зупинити, то поле повинно змінюватися дуже повільно і його має вистачити ще на 7-12 тисяч років. На тлі цього, такі сильні зміни протягом всього лише сотень років здаються дивними. Швидше за все, ми просто не знаємо або просто не можемо пояснити. Власне, про це і говорить слово “аномалія”.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button