Головна / Здоров'я / Смажену ковбасу визнали неймовірно небезпечною

Смажену ковбасу визнали неймовірно небезпечною

Щоденне вживання ковбаси оцінюється медиками як серйозний фактор, що сприяє розвитку онкологічних захворювань. Але якщо м’ясний продукт ще й підсмажити, ймовірність появи раку стає ще більш вагомою, до того ж виникають ризики інших найнебезпечніших захворювань, — до такого висновку прийшли вчені з Університету Глазго.


«Смажена ковбаса може провокувати розвиток раку грудей у жінок, чий вік складає більше 30 років», — заявили наукові фахівці.

Думку дослідників підтверджується результатом аналізу ряд досліджень, що охопили в цілому 260 тисяч жінок. За версією вчених, при засвоєнні організмом смаженої ковбаси виділяються речовини, що відіграють роль канцерогенів, які активізують ріст ракових клітин.

«Піддавати термічній обробці ковбасу однозначно не варто. Дуже важливо звертати увагу на склад м’ясного виробу, а також його ціну — дуже дешевий продукт може бути пов’язаний з важкими наслідками для здоров’я», — застерегли фахівці.

За їх словами, в процесі смаження ковбаси виділяються токсичні сполуки, які призводять до захворювань серця і судин, а також здатні стати поштовхом до появи хвороби Альцгеймера, атеросклерозу, цукрового діабету. Також важливо в принципі не перевантажувати травлення як ковбасою, так і звичайним м’ясом: враховуючи тривалий процес перетравлення, вживати ці продукти щодня не варто.