Технології

Шолом віртуальної реальності для психологічної підтримки космонавтів

Нескладно уявити, наскільки сильним стресом для людини є політ в космос. А якщо експедиція до того ж триває протягом тривалого часу, у космонавтів можуть виникнути деякі проблеми з сприйняттям реальності.

Зважаючи на розвиток програм, які припускають довге перебування людей в умовах замкнутого простору космічного корабля, в США замислилися про створення спеціальних пристроїв, що відповідають за підтримання оптимального психологічного стану учасників польоту. Автори ідеї надихнулися сюжетом фільму ” Зоряний шлях ”. У членів екіпажу шаттла Enterprise була можливість отримати моральне розвантаження в так званому ” голодеке ” – приміщенні з звичайними земними умовами.

foto_cikavosti_20.10.2014-03_resized

За втілення в життя цієї ідеї відповідає Дартмутський коледж: за замовленням NASA там проводиться відповідна робота. Терапевтичний вплив на психічний стан космонавта проводитиметься за допомогою шолома віртуальної реальності Oculus Rift і підібраною системи запахів і звуків. Подібне поєднання зможе ” обдурити ” мозок людини, змусивши його повірити в те, що зараз він знаходиться в приємній для нього обстановці – вдома в колі сім’ї, на пляжі або в лісі. Технологія зможе завантажувати сімейні фотографії і відеозаписи, показувати панорами узбережжя, а також відтворювати шум прибою, крики чайок і аромати морської води. Океанський бриз буде імітувати повітряний потік, створюваний вентилятором.
[ads1] Перші випробування системи вже почалися. Їх проводять в рамках HI-SEAS – місії на схилі вулкана Мауна-Лоа на Гавайських островах. В ході програми космонавти вісім місяців перебувають в умовах, що імітують марсіанські. Наступний етап тестування розробки Дартмутського коледжу буде організований на полігоні в Антарктиді.

Читайте також: Скільки отримують космонавти?

Серед можливостей програми не тільки імітація образів і пейзажів. Система включає в себе тренінги на стресостійкість, управління конфліктами і надання психологічної допомоги космонавтам.

Ця технологія може застосовуватися не тільки в космосі, але і на Землі для мешканців віддалених районів.

Натхнення: innoros.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button