Наука

Наночастки і новий препарат об’єднали для принципово нового лікування прищів (відео)

Дослідники сподіваються незабаром випробувати нове нано-лікування акне на людях. Результати експерименту опубліковані в журналі Nanoscale.

Вчені з Університету Південної Австралії використовували нанотехнології, щоб лікувати акне. Дослідники використовували м’які наночастинки, які в 50 000 разів менше ширини людського волосся, щоб доставити антибактеріальне з’єднання, відоме як Нарасін, в епіцентр прищів — сальну одиницю.

Сальна одиниця складається з сальних залоз, які з’єднуються з перешийком в зоні впадання проток сальних залоз у фолікулярний канал (себофолікулярне з’єднання). Саме це місце є процвітаючим живильним середовищем для бактерій Cutibacterium Acnes.

Доставка нового антибіотика прямо до цілі виявилася в 100 разів ефективнішим в досягненні мети, ніж інші методи. Як відомо, сучасні препарати для перорального і місцевого застосування дають неоднозначні результати, а при тривалому використанні може розвинутися бактеріальна резистентність.

Використовуючи шкіру свинячих вух в якості моделі, вчені «озброїли» наночастинки «пакетами» з NAR (відомий як Нарасін). NAR, поліефірний антибіотик, широко застосовується в сільському господарстві. Наприклад, для профілактики паразитарного захворювання кокцидіозу у курчат-бройлерів. Попередні дослідження показали, що він володіє протипротозойним, протигрибкових і противірусним потенціалом.

Вчені вперше досліджували NAR як засіб лікування прищів. Це, поряд з цілеспрямованим способом доставки, знижує ризик розвитку лікарської стійкості C.acnes.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button