Наука

Штучний інтелект передбачив рівень самотності по мові

Співробітники Каліфорнійського університету в Сан-Дієго створили систему штучного інтелекту, яка здатна визначати за записом голосу людей рівень їх самотності.

People photo created by mindandi – www.freepik.com

Аналізувати природну людську мову і виявляти сенс сказаного – дотепер досить складне завдання навіть для просунутих систем штучного інтелекту. І це не кажучи вже про те, щоб виділяти з мови емоційну складову і аналізувати її. Незважаючи на складність, сьогодні вже є алгоритми, які здатні знаходити в людській мові ознаки психозу, ПТСР, біполярного розладу і депресії.

Тепер американські вчені придумали програму, яка може аналізувати мову людей і визначати по ній рівень самотності. Цей алгоритм дослідники придумали тому, що самотність, згідно з попередніми дослідженнями, є більш серйозним фактором ризику передчасної смерті, ніж ожиріння. Незважаючи на це, досі не було об’єктивного методу оцінки рівня самотності.

На першому етапі своєї роботи дослідники проаналізували 80 літніх людей, які раніше заповнили опитувальники про рівень самотності. Після проходження тесту з кожним випробовуваним проводилося інтерв’ю тривалістю в 90 хвилин. Інтерв’ю потім розшифрували і проаналізували за допомогою системи обробки природної мови, розробленої IBM. Крім виявлення самотності у випробовуваних, система виявила відмінності в тому, як чоловіки і жінки говорять про самотність.

Виявилося, що ШІ зміг якісно передбачити самотність суб’єкта з точністю до 94 відсотків. Чим більше самотньою почувалася людина, тим довше вона відповідала на прямі запитання, що стосуються самотності. Дослідники навіть припускають, що наявність свого роду «самотньої мови» можна використовувати в майбутньому для спостереження за самопочуттям людей похилого віку.

На наступному етапі дослідники планують об’єднати дані різних датчиків (наприклад, GPS і дані про якість сну) для персоналізації кожного окремого випробуваного. Крім того, система повинна бути протестована на великих, більш різноманітних популяціях, щоб збільшити її точність.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button