Наука

Шум у вухах виникає з тієї ж причини, що і деменція

Дослідники з Університету Південної Данії виявили кореляцію між транспортним шумом і ризиком розвитку шуму у вухах. Вони вказують у своєму дослідженні на порочне коло, що включає реакції на стрес та порушення сну як потенційну причину.

У новому дослідженні з даними про 3,5 мільйона датчан вчені з Департаменту клінічних досліджень та Інституту імені Мерска Маккінні Меллера Університету Південної Данії виявили, що чим більше дорожнього шуму жителі Данії чують у себе вдома, тим вище ризик розвитку шуму у вухах.

Шум у вухах найбільш яскраво проявляється дратівливими свистячими звуками у вухах, які багатьох турбують. Але дослідники вперше виявили зв’язок між впливом дорожнього шуму в житлових приміщеннях та наслідками, пов’язаними зі слухом.

“У наших даних ми виявили понад 40 000 випадків шуму у вухах, і виявилося, що на кожні 10 дБ шуму в будинку людей ризик розвитку шуму у вухах збільшується на 6%», — говорить співавтор дослідження Мануелла Лех Кантуарія, доктор філософії.

Вона та її колега Єспер Хвасс Шмідт, доцент кафедри клінічних досліджень та головний лікар університетської лікарні Оденсе, стурбовані численними проблемами зі здоров’ям, які, здається, викликає транспортний шум. У 2021 році вони виявили кореляцію між транспортним шумом та деменцією.

“Необхідно приділяти більше уваги важливості транспортного шуму для здоров’я. Тривожним є той факт, що шум, здається, збільшує ризик виникнення шуму у вухах, серцево-судинних захворювань та деменції», – говорить Єспер Хвасс Шмідт.

Він вважає, що велика кількість зареєстрованих випадків шуму у вухах, ймовірно, є лише верхівкою айсберга.

“Загалом близько 10% населення час від часу відчувають шум у вухах. Це пов’язано зі стресом і поганим сном, який може бути посилений транспортним шумом», — зазначає Шмідт.

Дослідники також вважають, що шум вночі може бути ще гіршим для здоров’я.

“Це впливає на наш сон, який так важливий для відновлення як фізичного, так і психічного здоров’я. Тому варто подумати, чи можна щось зробити для поліпшення сну, якщо ви живете поруч із жвавою дорогою», – каже Мануелла Лех Кантуарія.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button