Екологія

Забруднення повітря руйнує психіку

Ні для кого не секрет, що чистота повітря в містах «залишає бажати кращого». А якщо через погодні умови шкідливі домішки накопичуються в атмосфері і формується смог, то у багатьох людей виникають проблеми зі здоров’ям. Вчені всебічне вивчили вплив забрудненого повітря і отримали цікаві висновки.

1-29-03-2015-600-401

Вчені з Університету Монтани з’ясували: надходження забрудненого повітря в організм у дітей може викликати погіршення короткочасної пам’яті і зниження інтелекту. А перебуваючи тривалий час в подібних умовах, вони схильні до високого ризику запалення мозку і нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера і хвороба Паркінсона. Вчені з Інституту Макса Планка встановили, що забруднення може стояти за ростом числа людей з симптомами алергії. Гази, діоксид азоту і приземний озон, мабуть, провокують хімічні зміни в деяких аллергенах, роблячи ті більш агресивними.

Дослідники з Університету Единбурга проаналізували дані 103 досліджень, проведених в 28 країнах світу. Вони шукали зв’язок між забрудненням повітря і інсультом. У дослідженнях вивчалися газоподібні забруднювачі (монооксид вуглецю, діоксид сірки, діоксид азоту і озон), а також дрібні (розміром менше 2,5 мікрометра) і великі (розміром менше 10 мікрометрів) тверді частинки. Кореляція між озоном і інсультом виявилася слабкою. У той час як дрібні, так і великі тверді частинки хоч і незначно, але підвищували ризик госпіталізації або смерті через інсульт. Причому, перший день впливу забруднення повітря був найнебезпечнішим.

Читайте також: Прогноз — 2050: дефіцит повітря і води

А фахівці з Університету Джонса Хопкінса і Гарвардського університету вивчали взаємозв’язок між забрудненням повітря і тривогою. Тривожний розлад – найпоширеніший розлад психіки. У всьому світі від нього страждає близько 16% людей. Даний розлад знижує продуктивність і підвищує суїцидальний ризик. Учені проаналізували дані 71 271 жінок у віці від 57 до 85 років. У 15% жінок були симптоми тривожного розладу. Виявилося, що тривожність підвищували дрібні частинки, які накопичилися в повітрі, а відносно великі були з нею пов’язані.

Дослідники з Університету Юти вивчали хімічні та метеорологічні змінні, пов’язані з ризиком самогубства. Вони виявили, що діоксид азоту і тонкодисперсні частинки, що забруднюють повітря, підвищують бажання розлучитися з життям.

Так що, забруднення повітря – це загроза не тільки для фізичного, а й для психічного здоров’я.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button