Екологія

Дослідження: циклони пошкоджують коралові рифи навіть на відстані 1000 кілометрів

Нове дослідження австралійських учених показало, що циклони пошкоджують коралові рифи навіть на відстані 1000 км. Ці природні структури можуть втратити до 50% коралів.

Великі циклони можуть завдати шкоди кораловим рифам навіть на відстані до 1000 км від них. До такого висновку прийшли вчені з Австралійського інституту морських наук (AIMS) — вони попереджають про те, що сильні циклонні вітри створюють екстремальні умови на морі, які шкодять кораловим рифам в Австралії і в усьому світі.

Їх моделювання показало, що циклон, ураган або тайфун максимально шкодять коралам в 100 км від них. Але це відбувається і на відстанях до 1000 км.

Для перевірки своєї теорії дослідники вивчили Скотт Риф — групу атолових рифів на північний захід від Австралії. Вони змогли відновити ту шкоду, якої завдав їм циклон біля узбережжя у 2012 році.

Незважаючи на те, що область циклону, що викликає найсильніші вітри, підійшла до рифу не ближче ніж на 500 км, відкрите море пошкодило його хвилями висотою від чотирьох до двадцяти метрів протягом трьох з половиною днів.

Дослідники виявили, що найбільш оголені ділянки Скотт Риф втратив 50% своїх масивних коралів і практично всі крихкі гіллясті корали Acropora. Аналогічний збиток виявили на іншому рифі, розташованому ще в 300 км від нього.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button