Екологія

Швидкість підводного танення льодовиків виявилася вище, ніж вважалося

Група американських вчених вивчила океанічні води поряд з 30-кілометровим льодовиком Леконт на Алясці. Виявилося, що швидкість його танення перевищує розраховані раніше показники. Про свою роботу вчені повідомили в журналі Geophysical Research Letters.

Ця робота є продовженням дослідження, в ході якого вчені виміряли швидкість танення льодовика, направивши на нього сонар з корабля. Вчені виявили, що швидкість танення льоду набагато вище, ніж очікувалося, але не могли пояснити, чому. У новій роботі дослідники з Університету Ратгерса, Аляскинського і Орегонського університетів вирішили розібратися в рушійній силі цих процесів за допомогою безпілотних каяків.

Виявилося, що процес танення сильно пов’язаний з підводними течіями і приливає до льодовика водою. З’ясувалося, що поблизу льодовиків відбуваються два види танення. Там, де прісна вода стікає до основи льодовика з поверхневої зони, її потужні потоки призводять до розтоплення льоду. Інший варіант — нижня частина льодовика може танути під дією приливає до неї води. Дослідники з’ясували, що темп такого танення значний — в 100 разів вище, так само як і частка у загальному обсязі талої води.

До проведеного дослідження вчені мали мало прямих вимірювань швидкості танення льодовиків за допомогою припливу води і повинні були покладатися на неперевірену теорію для отримання оцінок і моделювання взаємодії океану і льодовика.

Результати досліджень кидають виклик цим теоріям. Нова робота є кроком до кращого розуміння підводного танення — процесу, який повинен бути краще представлений в наступному поколінні моделей, які оцінюють підвищення рівня моря та його наслідки.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button