Екологія

В організмі 92% овець знайшли мікропластик

Дослідники відзначили, що зростання кількості мікропластику по всьому світу почало загрожувати сільськогосподарським тваринам. Цей матеріал в останні кілька років почали знаходити в зонах інтенсивного землеробства.

Image by Dinh Khoi Nguyen from Pixabay

В регіоні Мурсія на південному сході Іспанії велику кількість мікропластику помітили на полях, де ростуть овочі та рослини для пасовищ. Матеріал низької щільності важко повністю видалити, з часом він розкладається на більш дрібні частинки, які поглинаються грунтом, переносяться водою або вітром, а також потрапляють в організми тварин.

Для того, щоб дізнатися про стан забруднення мікропластику в цій зоні, дослідники з Університету Картахени проаналізували присутність пластмас у сільськогосподарському грунті, а також в фекаліях овець. Так вони хотіли визначити рівень шкідливого матеріалу в організмі худоби. Вони також хотіли виявити можливе потрапляння пластмаси в організм худоби, яка годується на сільськогосподарських угіддях.

Вони встановили, що 100% проаналізованих зразків грунту містили мікропластик, як і 92% досліджених зразків овечих фекалій. Дослідники відзначають, що вони зафіксували 2 тис. частинок мікропластику на кілограм ґрунту і 1 тис. частинок на кілограм сухих фекалій.

Вчені вперше встановили велику концентрацію пластмас і попередили про попадання цього матеріалу в організми сільськогосподарських тварин і, відповідно, в їжу. У майбутніх дослідженнях вони хочуть проаналізувати, як потрапляння пластику в організм цих тварин впливає на них.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button