Здоров'я

Шум виявився небезпечний для судин і серця

Група дослідників з Массачусетської лікарні загального профілю в Бостоні, США, встановили, що хронічний вплив шуму збільшує ризик серцево-судинних захворювань, інсультів і інфарктів. З висновками вчених можна ознайомитися на порталі MedicalXpress.

У дослідженні взяли участь 499 пацієнтів із середнім віком до 56 років, яким одночасно виконували позитронно-емісійну та комп’ютерну томографію їх головного мозку і судин. За результатами сканування була визначена активність мигдалеподібного тіла — області мозку, що грає роль в регуляції стресу і емоційних реакціях.

Через п’ять років у ході другого етапу дослідження вчені встановили, що у 40 добровольців за вказаний період стався інсульт або інфаркт. Щоб виявити взаємозв’язок між серцево-судинною патологією і впливом шуму, рівень останнього виміряли у будинках кожного учасника дослідження, а також оцінили рівень шуму згідно з авіаційною та дорожньою картами, створених Департаментом транспорту штату.

Виявилося, що у людей, які проживають в умовах сильного шумового забруднення, наприклад, біля шосе або аеропортів, мигдалеподібне тіло було більш активно, а рівень запалення артерій вище. Ризик інфаркту та інсульту при цьому зростав в три рази.

Тепер вчені планують провести додаткові дослідження, щоб встановити, чи може зниження рівня шуму зменшити ризик серцево-судинних захворювань у населення в цілому, і вважають, що отримані результати повинні враховуватися лікарями як незалежний фактор при оцінці ризику.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button