Здоров'я

Серцевий напад провокують бактерії порожнини рота

Дослідники з Університету Тампере вперше показали, що тромби пацієнтів, які перенесли інфаркт міокарда у великій кількості містять ДНК патогенів з порожнини рота. Це дослідження є частиною дослідницького проекту в університеті Тампере, де вчені протягом десяти років вивчали вплив бактеріальної інфекції на розвиток серцево-судинних захворювань.

Дослідницька група раніше вже показала, що одні і ті ж одонтогенні (пов’язані з ротовими інфекціями) бактерії присутні в аспіратах тромбів раптово померлих пацієнтів і артеріальної крові пацієнтів з інфарктом міокарда та розривом церебральних аневризм, а також у аспіратах тромбів пацієнтів з венозним тромбозом нижніх кінцівок.

На цей раз дослідники за допомогою ПЛР-діагностики проаналізували тромби, які були видалені у 75 пацієнтів з інфарктом в рамках невідкладної терапії. Діагностика показала, що 79% аспіратів містили ДНК бактерій з порожнини рота.

Присутність Streptococcus viridans, в основному групи Streptococcus mitis було виявлено у 84% зразків. Середня відносна кількість ДНК бактерій Streptococcus було в 10 разів вище в порівнянні з контрольними зразками крові тих же пацієнтів.

В порожнині рота ці стрептококи відносно нешкідливі, але при попаданні в кровотік вони можуть викликати, серед іншого, інфекції клапанів серця. Бактерії стрептокока здатні безпосередньо зв’язуватися з різними рецепторами тромбоцитів, роблячи пацієнта більш схильним до утворення тромбів.

Дослідження показують, що здоров’я порожнини рота і хороша гігієна мають набагато більше значення для здоров’я, ніж думали раніше, і що неліковані інфекції зубів і ясен можуть призвести до серйозних пошкоджень здоров’я або навіть до смерті.

Кнопка «Наверх»
Закрыть