Наука

Чи можна вилікувати тріщину хребта: вчені знайшли спосіб

Навіть після операції вилікувати цей стан не вдається. Але інноваційна терапія стовбуровими клітинами змогла повністю вилікувати трьох дітей.

Вчені Каліфорнійського університету в Девісі використовували передову терапію стовбуровими клітинами для лікування тріщини хребта у дітей. На цей момент троє немовлят почуваються добре.

Тріщина хребта — це вроджений дефект, при якому хребет не розвивається належним чином, що може призвести до слабкості або паралічу нижніх кінцівок, когнітивних проблем і дисфункції сечовивідних шляхів і кишечника. Лікування цієї патології немає, але в деяких випадках післяпологова операція може полегшити симптоми.

У новому клінічному дослідженні вчені вирішили раз і назавжди покінчити з патологією за допомогою раннього втручання. Оскільки ознаки тріщини хребта можуть з’явитися на дуже ранніх термінах вагітності, в утробі на цих етапах час для лікування. У новій роботі автори використовували методику, що називається клітинною терапією для внутрішньоутробного відновлення мієломенінгоцеле (CuRe).

Пацієнтки, включені в дослідження, пройшли операцію в середині вагітності, в ході якої пластир, що містить мезенхімальні стовбурові клітини, обережно накладався на уражену ділянку хребта плода внутрішньоутробно. Попередні дослідження на вівцях і собаках з тріщиною хребта показали, що цей метод може запобігти паралічу, допомагаючи молодим тваринам ходити без ознак інвалідності.

На цей час народилося три дитини з 35, які будуть включені в дослідження CuRe. Перша отримала лікування в липні 2021 року на терміні вагітності 25 з половиною тижнів і народила у вересні того ж року. Якби не лікування, дитина, швидше за все, народилася б з паралічем ніг, і все ж відразу ж після народження вона почала брикатися і ворушити пальцями ніг.

Минуло більше року, і, схоже, все ще йде добре, але вчені обережні з висновками. Вони будуть спостерігати за немовлятами, поки їм не виповниться шість років, а у віці 30 місяців планують перевірити, наскільки добре діти ходять і привчаються до туалету.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button