Здоров'я

Україна стала другою у Європі країною по кількості хворих на ВІЛ

Україна стала другою у Європі країною за кількістю хворих на ВІЛ. До такого висновку прийшли дослідники з Єльського університету. Першою країною за кількістю хворих на ВІЛ в Європі вже багато років є Росія, йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі The Lancet.

У новому дослідженні біологи з Єльського університету описують методику розширення використання метадону та бупренорфіну — ліків для лікування опіоїдного розладу, що дозволяє значно знизити рівень передачі ВІЛ та зменшити масштаб епідемії в Україні.

Щорічно на території України з’являється 12 тис. нових хворих на ВІЛ, тоді як ще в 2010 році цей показник становив 9,5 тис. осіб. За наступні 10 років на території України з’являться як мінімум 60 тис. нових хворих на ВІЛ, відзначають вчені.

Лікування хоча б 20% людей з ВІЛ, які вживають ін’єкційні наркотики, дозволить протягом 10 років запобігти 10 тис. нових заражень ВІЛ, і 18 тис. випадків смерті.

При цьому зараз тільки 2,7% споживачів ін’єкційних наркотиків в Україні отримують опіоїдну агоністичну терапію (ОАТ), навіть незважаючи на її доведену ефективність.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button