Людина

Психологи навчили отримувати користь з стресу

Райан Німец, автор наукових робіт на тему покращення добробуту людини, розповів, як можна отримати користь від стресу. Психолог рекомендує звертатися до сильних сторін свого характеру.

Стрес, на думку експерта, має два аспекти впливу. Одна зі сторін обумовлена негативним впливом цієї реакції на організм, що проявляється у погіршенні здоров’я і нездатності до навчання, а друга передбачає активацію сильних сторін характеру. Психолог привів у приклад наукове дослідження фахівців Стенфордського університету, які розглядали відповідне питання. Як з’ясувалося, люди, що вважають стрес корисним, виявилися більш задоволені життям, щасливими і продуктивними на роботі, відчували впевненість у собі і своїй здатності впоратися з різними проблемами.

Змінити ставлення до стресу допоможе позбавлення від думок про безнадійність ситуації і власної безпорадності. Виявляючи розум і наполегливість, людина зможе заспокоїтися, взяти відповідальність за самого себе, скласти план дій з подолання перешкод. Людям, що помітили прояви розладу у близьких, рекомендують викликати їх на відверту розмову, задавши питання, і допомогти розібратися в проблемі. Індивіди з різними типами мислення, підкреслив експерт, однаково переживають стрес, але не кожен здатний витягти з нього користь.

Кнопка «Наверх»