Здоров'я

Ми те, що ми їмо

Ми те, що ми їмо – нарешті цю тезу вдалося довести. Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вперше одержали доказ того, що бактерії, які потрапляють в кишечник з їжею, впливають на роботу мозку у людей. Раніше вчені знали, що мозок регулярно посилає сигнали в кишечник, але те, що кишечник також «відповідає» – новина. Як каже доцент Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі Кірстен Тілліщ (Kirsten Tillisch) з’єднання мозок-шлунково-кишковий тракт – це дорога з двостороннім рухом.

У дослідженні, проведеному в Каліфорнійському університеті Лос-Анджелеса, брало участь 36 жінок у віці від 18 до 55 років. Дослідники розділили жінок на три групи: одна група їла йогурти, що містять пробіотики (бактерії, імовірно, корисні для мікрофлори кишечника). Інша група вживала молочні продукти, що не містять пробіотиків. І третя, контрольна, група не їла продуктів взагалі.

Дослідники виявили, що жінки, які регулярно споживають пробіотики, продемонстрували згасання активності в соматосенсорной корі головного мозку під час емоційної активності. Жінки з інших груп показали підвищенну або незмінну активність в цих же ділянках мозку.

Сканування мозку жінок, які споживають пробіотики, під час спокою показало кращий зв’язок між сірою речовиною і когнітивними ділянками префронтальної кори головного мозку. Жінок, які не вживали продуктів взагалі, з іншого боку, показали більше зв’язків сірої речовини з емоційно-афективною областю. А група, що вживала молочні продукти без пробіотиків, показала результати між двома попередніми групами.

Результати про те, що мікрофлора кишечника впливає на мозок, важливі для майбутніх досліджень, які могли б допомогти вибрати дієту і медикаментозне лікування для поліпшення роботи мозку. Виходить, що за допомогою споживаної нами їжі можна міняти не тільки наш настрій, світовідчуття, але навіть контролювати емоційний стан у людей з хронічними мозковими розладами, такими як хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона і аутизм, а також коригувати стан людей з неврологічними розладами.

Демонструючи вплив пробіотиків на мозок, дослідження також піднімає питання про те, як можуть впливати на мозок курси антибіотиків. Антибіотики широко використовуються у відділеннях інтенсивної терапії новонароджених, а також при лікуванні дитячих інфекційних хворобах, а придушення нормальної мікрофлори може мати довгострокові наслідки для розвитку мозку. Але поки переконливих відомостей про подібний вплив антибіотиків на мозок немає.

Дослідження впливу пробіотиків на роботу мозку фінансувалося Danone Research. Вчені з цього центру брали участь у підготовці дослідження та забезпеченні продуктами для експериментів, однак не брали участь в аналізі та інтерпретації результатів.

Натхнення: rnd.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button