Здоров'я

Сім дивовижних причин, за якими ви відчуваєте себе втомленим

Вам здається, що ви досить спите, але чому ж тоді відчуваєте себе втомленим задовго до закінчення робочого дня? Деякі причини такого виснаження можуть здивувати.


Не сон, а півсон. Говорячи про дивовижні причини, які змушують відчувати себе втомленим, медики відзначають: людина може спати досить довго, але при цьому не висипатися. Причина – її сон не міцний, хиткий, поверхневий, обривається навіть від невеликого шуму.

«У більшості випадків це пов’язано зі стресом, але також причиною може бути використання електронних пристроїв у вечірній час. Особливо шкідливі РК-екрани, розміщені в спальні, вони змушують наше тіло не спати », – констатують вчені.

У спальні занадто світло. Звучить дивно, але це правда: темрява в спальні має великий вплив на те, наскільки ми розслаблені вранці. Занадто світла кімната заважає організму проводити достатньо часу в фазах швидкого сну, сприяючи його виснаження.

Погана вентиляція. Сухе або несвіже повітря в приміщенні викликає сонливість, занепад сил, оскільки в ньому менше кисню, ніж в свіжому повітрі. Наше тіло потребує достатньої кількості кисню, тому частіше провітрюйте будинок, своє робоче місце або виходьте на свіже повітря.

Ліки. Можливо, снодійне або інші ліки, наприклад, антигістамінні препарати допомагають швидше заспокоїтися і заснути, проте вранці ви ризикуєте відчути себе так і не відпочивши. Ліки можуть порушувати природний ритм сну і виводити організм з рівноваги на весь наступний день.

Алкоголь ввечері. Коли дні стають коротшими, а вечора холодніше, до вечері просто напрошується келих хорошого червоного вина. Але така звичка може стати однією з дивних причин, за якими ви будете почувати себе втомленим. Прийом алкоголю означає, що організм проводить менше часу в фазі швидкого сну і переходить з глибокого сну в легшу, що не дає відчуття повноцінного відпочинку.

Ви зневоднені. Люди, чий організм недостатньо зволожений, з більшою ймовірністю будуть відчувати себе бадьорими вночі, оскільки це підвищує рівень стресу. До того ж якщо ви вживаєте занадто мало рідини, порушується кровообіг, що теж приводити до втоми і виснаження.

Вживаєте занадто багато вуглеводів. Згідно з даними, опублікованими виданням The American Journal of Clinical Nutrition, солодощі та інші рафіновані вуглеводи, (білий хліб, білий рис, газовані напої), сприяють швидкому підвищенню рівня цукру в крові і вивільнення інсуліну для його зниження. Це може привести до виділення адреналіну і кортизолу – гормонів, що заважають сну. Втома на весь день після цього забезпечена.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button