Людина

Синдром чоловічого клімаксу: як з цим боротися

У нашому суспільстві прийнято вважати, що старіння позбавляє привабливості лише жінок. Зрілий чоловік – асоціація з успішним і мудрим чоловіком. Зріла жінка асоціюється зі зів’ялою квіткою. Однак не тільки жінки старіють: після 40-45 років у чоловіків також починається активний процес старіння, який характеризується безліччю змін в організмі. Цей процес ще називають чоловічим клімаксом.

Стандартна схема старіння чоловічого організму починається зі зниження рівня чоловічого гормону в крові тестостерону. Це природний процес, але, якщо він відбувається надто швидко – більше 3 % в рік, це серйозно позначається на чоловічому здоров’ї. Це впливає, в першу чергу, на статевий потяг і силу ерекції, а також посередньо на інші системи. Ось які зміни чекають на організм під час клімаксу:

-Як вже було сказано, погіршується сексуальне життя: проблеми і з бажанням і з можливістю.

-Вплив на психічний стан. «Чоловічий ПМС» виражається в підвищенні дратівливості і агресії. Настрій стає дуже мінливим.

-В такому віці починають проявлятися захворювання, про яких ви навіть не підозрювали. Можливо, вони весь цей час розвивалися в безсимптомній стадії. Найбільш часто виходять назовні проблеми з серцево-судинною системою. У тому числі чоловіків часто турбує гіпертонія.

-Зовнішні зміни. Чоловічий клімакс, як і жіночий, може супроводжуватися набором ваги, інтенсивною втратою волосся і іншими неприємними змінами.

-Важливо розуміти, що ознаки клімаксу при інтенсивному розвитку підвищують ризик серйозних захворювань, у тому числі онкологічних. У період чоловічого клімаксу необхідно особливо уважно ставиться до свого здоров’я і при щонайменших тривожних змінах звертатися до лікаря, який за допомогою спеціальних препаратів (у тому числі і гормональних) допоможе мінімізувати неприємні симптоми перехідного віку.

Але при цьому хороший фахівець обов’язково скаже, що ліки мають лише тимчасовий ефект, а підтримувати своє здоров’я зможете тільки ви самі. Ось деякі поради по боротьбі з віковими змінами в чоловічому організмі:

-Харчуйтеся регулярно і правильно, скоротіть до мінімуму споживання напівфабрикатів і жирної смаженої їжі.

-Відмовтеся від шкідливих звичок

-Більше рухайтеся, знайдіть собі активне хобі

-Не нехтуйте здоровим сном

-Відновіть сексуальне життя. Цей пункт піде на користь обом, чоловічому фізичному і психічному здоров’ю.

Звички досить прості і всім відомі, так що все в ваших руках.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button