Здоров'я

Симптоми онкологічних захворювань

Симптоми онкологічних захворювань вкрай важливі в процесі виявлення патології. До загальних симптомів онкологічних захворювань можна віднести різку втрату ваги, високу температуру, слабкість і стомлюваність, болючість і зміну якості шкірного покриву. Зрозуміло, слід мати на увазі, що наявність будь-якого з перерахованих симптомів не значить на 100%, що людина страждає раковим захворюванням. Однак виявлення якого-небудь з перерахованих проявів повинно дати поштовх до проходження ретельного медичного обстеження.

Симптом онкологічного захворювання — різка втрата ваги

Більшість людей, які страждають якою-небудь онкологією, у ранні періоди розвитку захворювання починають різко втрачати вагу. Першим симптомом онкологічного захворювання може служити схуднення більш ніж на п’ять кілограмів за короткий термін.

Симптом онкологічного захворювання – висока температура тіла і гарячковий стан

Висока температура тіла може спостерігатися при онкологічному захворюванні вже досить великого розповсюдження. Гарячковий стан наздоганяє ракових хворих при протираковій терапії, яка позначається на імунних силах організму, посилюючи сприйнятливість до захворювання.

Симптом онкологічного захворювання – слабкість і стомлюваність

Слабкість і стомлюваність можуть вважатися одними з найважливіших симптомів онкологічного захворювання. Стомлюваність може виникати на перших стадіях розвитку раку, коли прогресування захворювання протікає разм з втратою крові, наприклад, при онкології товстого кишечника.

Симптом онкологічного захворювання – хворобливість

Болючість може служити раннім проявом злоякісних новоутворень, наприклад, кісткової тканини.

Симптом онкологічного захворювання – зміна кольору і якості шкірного покриву

Пухлини шкірного покриву і окремі різновиди онкології внутрішніх органів можуть стати причиною розвитку дерматологічних ознак раку, наприклад, потемніння шкіри, жовтяничність шкірних покривів, почервоніння і короста.

Крім загальних існують і специфічні симптоми онкологічних захворювань, які характерні для будь-якого конкретного різновиду раку. Але це зовсім не означає, що при виявленні будь-якого специфічного симптому з вище перерахованих, варто відразу ж думати про онкологічне захворювання. Про всі виниклі симптомиви повинні донести лікарю.

Розлади стільця і порушення роботи сечового міхура

Розлади стільця можуть проявлятися в постійних запорах або, навпаки, діареї. Крім того, може змінюватися кількість калових мас, їх якісні характеристики. При випорожненні калові маси можуть йти з домішками крові. При спорожнюванні сечового міхура можуть відзначатися хворобливість, сечовипускання може стати прискореним або більш рідкісним. Всі ці зміни повинен знати лікар для побудови правильної клінічної картини.

Кровотечі або незвичайні виділення

Безпричинні кровотечі можуть відкритися як на ранніх стадіях розвитку раку, так і в його запущених випадках. Кров’яні домішки в мокроті при кашлі можуть свідчити про онкології легеневої тканини. Кров у калових масах може вказувати на онкологію товстого або прямого кишечника. Онкологія шийки матки може призвести до піхвових кровотеч. Онкологія сечового міхура може виражатися в кров’яних домішках в сечі.

Розлади процесу травлення і труднощі з ковтанням

Зазначені симптоми можуть спостерігатися при різних патологіях неонкологічного характеру, проте їх поєднання може вказувати на онкологію стравоходу, гортані або шлунково-кишкового тракту.

Натхнення: www.megamedportal.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button