Наука

Синхронізація мозкових хвиль вчителя і учнів пророкує ефективність навчання

Учні, мозкові хвилі яких краще синхронізовані з їх однокласниками і вчителем, як правило, вчаться краще. Дослідження опубліковано в журналі Psychological Science.

Психологи і педагоги з Університету Нью-Йорка вивчили, як навчання відбивається на мозковій активності студентів і викладачів. Аналіз показав, що учні, чиї мозкові хвилі більш синхронізовані з їх однокласниками і вчителем, швидше за все, будуть вчитися краще, ніж ті, у кого немає цієї «синхронності».

Вчені використовували для аналізу електроенцефалографію (ЕЕГ). Для проведення експерименту вони відібрали групу студентів бакалаврату, які не були знайомі один з одним, і викладачів. Студенти слухали короткі лекції на різні наукові теми, під час яких і у них, і у викладачів збирали дані про активність мозку. Після лекцій учні проходили тести, щоб перевірити відсоток засвоєння матеріалу.

Дослідники виявили, що, коли студенти слухали лекцію, їх мозкові хвилі синхронізувалися один з одним. Більш того, така «синхронність» — подібні патерни мозкової активності в певні моменти часу — спостерігалася як між учнями, так і при порівнянні мозкових хвиль учнів і вчителів.

Аналіз результатів тесту показав, що студенти, чия мозкова діяльність була більш синхронізована зі своїми однолітками і з учителем, відповідали на питання краще і отримували більш високі результати. При цьому, дослідники змогли передбачити, на які питання конкретний учень відповість краще, засновуючи на те, наскільки його мозкові хвилі були «синхронні» в ті моменти лекції, які відповідали кожному питанню.

Дослідники відзначають, що вони не помітили певних патернів мозкової активності, які свідчили б про ефективне навчання. Вирішальне значення мала саме синхронізація з одногрупниками і викладачем.

Велика частина людського навчання відбувається, коли ми взаємодіємо з іншими, але дуже мало відомо про те, як цей процес відбивається на мозковій активності студентів і викладачів. Ця робота показує, що учні, чиї мозкові хвилі більш синхронізовані з їх однолітками і вчителем, швидше за все, будуть вчитися краще, – говорить Сюзанна Діккер, Професор факультету психології Університету Нью-Йорка, співавтор дослідження


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button