Наука

Вітамін D не захищає від респіраторних інфекцій. Але він може їх полегшити

Вчені за допомогою рандомізованого дослідження вирішили з’ясувати чи може вітамін D допомогти запобігти респіраторним інфекціям. Попри те, що дослідники прийшли до висновку, що вітамін не захищає більшість людей від застуди та грипу, він здатний зменшити тривалість захворювання і полегшити його тяжкість.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі The Lancet Diabetes and Endocrinology, вчені проаналізували дані 16 тисяч австралійців у віці від 60 до 84 років. Учасники щомісяця протягом п’яти років отримували 60 000 міжнародних одиниць вітаміну D або плацебо. Добровольці також заповнювали щорічний звіт про стан здоров’я і вели щоденник для відстеження захворюваності.

Дослідники відзначили, що добровольці, які отримували вітамін D, мали менше симптомів застуди та грипу, ніж ті, хто приймав плацебо. Вітамін сприяв не тільки полегшення перебігу, але і тривалості проявів симптомів. Однак він не захищав від хвороб.

«Результати показують, що вітамін D може трохи зміцнити імунну систему, але додавання вітаміну D в цілому навряд чи захистить людей від хвороб і призведе до помітного збільшення швидкості одужання»,пишуть дослідники.

Однак вчені відзначили, що в Австралії (де проводилося дослідження) немає проблеми з дефіцитом вітаміну D, в той час, як у багатьох країнах вона присутня. Це може вплинути на результати.

Раніше ми розповідали про те, що дефіцит вітаміну D може призвести до появи серйозних захворювань у чоловіків і навіть до смерті. Також вчені вважають, що вітамін D здатний послабити симптоми COVID-19 і знизити ризик летального результату.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button