Здоров'я

Скільки кілометрів коштує одна банка газованої води?

Вчені з Університету Джона Хопкінса знайшли новий спосіб відучити від надмірного вживання солодкої газованої води. Якщо розповісти людям про те, скільки кілометрів треба пройти, щоб спалити всі калорії, отримані завдяки солодкому напою, вони підійдуть до вибору більш усвідомлено і, швидше за все, куплять що-небудь менш калорійне.

Вчені прийшли до висновку, що недостатньо просто вказувати кількість калорій на продукті або в меню, щоб дати людям привід задуматися про калорійність їжі і переглянути свій раціон.

«Люди насправді не розуміють, що це означає, коли газована вода містить 250 калорій», – розповідає професор Сара Бліч, провідний автор дослідження. «Якщо ви хочете донести до людей інформацію про калорійність продукту, є набагато більш ефективний спосіб зробити це. Якщо ви поясніть, яке фізичне навантаження потрібно, щоб спалити цю кількість калорій, ви можете вплинути на вибір людини і його звички».
 Результати роботи професора Бліч були опубліковані в American Journal of Public Health.

[ads2] Бліч і її колеги розвісили плакати в шести різних магазинах. На цих плакатах була вказана основна інформація про кількість калорій у пляшці газованої води або соку. Кожен напій містив 250 калорій, що відповідає 16 чайним ложкам цукру. Для того щоб спалити таку кількість калорій, потрібно бігати протягом 50 хвилин або пройти 8 кілометрів. Вчені проаналізували 3 098 покупок, здійснених підлітками віком від 12 до 18 років, а також опитали 25% з них після виходу з магазину. З 35% підлітків, які прочитали плакати, 59% повірили написаному, і 40% після цього змінили свій вибір.

Потім вчені повісили ще більш великі і яскраві плакати в інших магазинах у відділах напоїв. Вони з’ясували, що до цього моменту 98% покупців цих магазинів обирали напої з високим вмістом цукру. Однак після розміщення плакатів ця кількість знизилася до 89%.

Читайте також: 

Середня кількість калорій в купованих напоях знизилося з 203 до 179. Також вчені відзначили, що покупці стали вибирати напої меншого обсягу. Відсоток підлітків, які вирішили взагалі не купувати солодких напоїв, зріс з 27% до 33% за час проведення дослідження. У той же час звичайну воду стали вибирати в 4% випадків замість 1%.

«Це дешевий і ефективний спосіб навчити підлітків пити менше солодкої газованої води та віддавати перевагу менш калорійним напоям. Причому ефект зберігся навіть після того, як ми прибрали плакати з магазинів», – пояснює Бліч. «Існує зв’язок між вживанням солодких напоїв та ожирінням, тому такі плакати можуть працювати як ефективний засіб для профілактики ожиріння серед підлітків».

Цей цікавий метод може використовувати кожен: досить лише уявити, скільки потрібно буде займатися спортом, щоб спалити калорії з того чи іншого блюда. Після цього вам буде набагато простіше зробити вибір на користь низькокалорійної і корисної їжі.

 

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть