Різне

Історія створення картонної коробки

foto_cikavosti_16.07.2014-01Зараз ми бачимо і використовуємо їх кожен день – від коробки вівсяних пластівців вранці, до упаковки нашого улюбленого ґаджета. Для виготовлення упаковок, коробок зазвичай використовують щільний папір або так званий картон. Він представлений в різноманітних формах, розмірах і кольорах, і тому http://www.superyarlik.ru/ – це втілення ваших фантазій.

Сам же картон винайшли китайці близько 200 років тому. Але картонні коробки вперше почали серійно виробляти в Англії в 1817 році. До 1900 року дерев’яні ящики, які в той час були найбільш популярними способами пакування та зберігання різних матеріалів, були замінені на картонні коробки. При цьому винахідником збірних картонних коробок в 1879 році визнаний Роберт Гейр з Шотландії.

Найцікавіше, що він натрапив на цей спосіб виготовлення збірних коробок, випадково, в той час коли придумував упаковку для насіння. У цьому ж році почалося їх масове виробництво. Верстати в той час не використовували, тому процедура нарізки картону проводилася вручну. Через кілька років Роберт Гейр придумав власний верстат, який міг одночасно робити дві операції – нарізати картон і наносити на нього малюнок (друк). Це стало справжньою революцією у виробництві картонних коробок. За міжнародними стандартами, картоном є папір з вагою вище 224г / м ? чи товщиною більш 0,2 мм, хоча є й винятки з цього правила, наприклад, для харчового пакування.

Американська компанія Kellogg, яка виробляла пластівці для сніданку, була однією з перших великих компаній, які почали продавати картонні коробки, хоча їх дизайн трохи відрізнявся від того, що ми бачимо сьогодні. Компанія Kellogg співпрацювала з заводом у Батл-Крік, який знаходився в штаті Мічиган, США. У той час вони спеціалізувалися на магазинах з продажу здорової їжі, нові картонні коробки їм тут же стали в нагоді, вони стали пакувальним матеріалом для продуктів. Картонна упаковка була затребувана до середини 20-го століття. Потім, протягом 70-х і 80-х років, через використання пластику, відбулося повільне зниження попиту, хоча в даний час вони знову популярні.

Варто відзначити, що на відміну від пластику, картон є більш дешевим матеріалом і екологічнішим, він розкладається і не виділяє при цьому шкідливих хімічних речовин. Багато компаній займаються переробкою картонних упаковок, що були у вжитку, для того, щоб через якийсь час знову ввести їх у виробництво.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments